۹ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۲۰
کد خبرنگار: 1180
کد خبر: 84202191
۰ نفر

برچسب‌ها

پیش بینی باران و خاک در خوزستان

اهواز-ایرنا- مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: سامانه بارشی از فردا جمعه در خوزستان فعال می‌شود و به دلیل وزش باد شدید امروز پنجشنبه شاهد وقوع گرد و خاک در برخی مناطق استان خواهیم بود.

به گزارش پنجشنبه ایرنا به نقل از اداره کل هواشناسی خوزستان، محمد سبزه زاری بیان کرد: در بررسی نقشه های پیش یابی ازامروز پنجشنبه با تاثیر سامانه ناپایدار  به تدریج  افزایش ابر  و بارش‌های پراکنده همراه با تندباد لحظه ای و وزش باد شدید در استان آغاز می شود.

وی افزود: با تقویت این سامانه از فردا جمعه تا اواخر روز شنبه شاهد رگبار و رعد و برق، تندبادهای لحظه ای، وزش باد شدید، بارش برف در ارتفاعات و احتمال ریزش تگرگ در مناطق شمال، شمال شرق و شرق استان خواهیم بود.

سبزه زاری گفت: بارش در بقیه مناطق استان با شدت کمتر و بصورت نقطه ای پیش بینی می شود.

وی با پیش بینی احتمال وقوع گرد و خاک در برخی مناطق استان طی امروز پنجشنبه بیان کرد: در شهرهای آبادان و بستان و نواحی از مرکز استان طی ساعاتی از بعدازظهر امروز به علت وزش باد شدید احتمال برخاستن گردوخاک وجود دارد واز امروز تا روز یکشنبه شمال خلیج فارس مواج و ودربعضی ساعات همراه با رگبار و رعد و برق خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: بیشترین دمای خوزستان در ۲۴ ساعت گذشته در اهواز و بستان با ۲۵.۷ درجه سانتیگراد و کمترین میزان دمای استان در ایذه با ۲.۵ درجه سانتیگراد ثبت شده است.

وی افزود: همچنین در شبانه روز گذشته کمینه دمای هوای اهواز ۶.۹ و بیشنیه دمای این منطقه ۲۵.۷ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها