همایشی در زمینه حمایت از طرحهای محرومیت‌زدایی در مشهد برگزار شد

مشهد- ایرنا- همایشی یک روزه با عنوان "رویداد گنج" در راستای هم‌افزایی در زمینه‌ طرحهای محرومیت زدایی با همکاری بنیاد علوی و با هدف حمایت از طرحهای جهادی صبح پنجشنبه در محل هتل آفتاب ولایت مشهد برگزار شد.

مدیر توانمندسازی مرکز حرکت‌های جهادی و مردمی بنیاد علوی در حاشیه برگزاری این نشست در مصاحبه ای به خبرنگار ایرنا گفت: بنیاد علوی به عنوان بازوی محرومیت زدایی بنیاد مستضعان از سالها قبل در کشور در حال فعالیت است و تا کنون فعالیتهای چشمگیری را انجام داده است و در این بنیاد معاونت پیشرفت مناطق ، روی ۲۷ شهرستان محروم کشور تمرکز ویژه دارد.

یاسر حسین بیک افزود: در کنار این معاونت مرکز توانمند سازی حرکت‌های جهادی و مردمی بنیاد نیز شکل گرفته است که هدفش توانمند کردن گروههای جهادی مردمی است که در نقاط مختلف کشور در حال فعالیت هستند و در اقصی نقاط کشور پروژه های محرومیت زدایی را در دست انجام دارند.

وی ادامه داد: برخی از این گروهها، گروههای جهادی مساجد و گروههای مختلف مردمی، کانونهای فرهنگی و سایر مجموعه های مردمی کشور هستند و بنیاد علوی نیز به عنوان دستگاه حامی و پشتیبان این گروهها در این راستا فعالیت می کند و هدف این است که هم بتواند این گروهها را حمایت کند و هم بتواند با برگزاری چنین نشست‌هایی فعالیت‌های محرومیت زدایی را طوری جهت دهی کند که منجر به خروجی کمی و کیفی بهتر این حرکت‌ها شود.

مدیر توانمندسازی مرکز حرکت‌های جهادی و مردمی بنیاد علوی گفت: همایش امروز "رویداد گنج " نام دارد که اولین نشست آن در استان خراسان رضوی برگزار می شود و در سایر استانها نیز در آینده اجرایی می‌شود.

حسین بیک افزود: به همه دستگاه‌ها و مجموعه‌هایی  که در زمینه محرومیت زدایی فعالیت دارند  فراخوان داده شده است و آنها  طرحهای اولیه خود را ارائه داده‌اند و یک داوری اولیه هم انجام شده است و  امروز گلچین این طرحها و ایده‌ها که نیازمند حمایت برای اجرا هستند به صورت ویژه و از طریق میزهای تخصصی که تشکیل شده مورد داوری نهایی قرار می‌گیرند و در نهایت انتخاب می‌شوند و برای اجرا  حمایت  می‌شوند.

وی ادامه داد: این رویداد با همکاری بسیج دانشجویی، کمیته امداد، شتاب دهنده جهت، سازمان تبلیغات اسلامی و بنیاد برکت برگزار می‌شود و در نهایت از میان طرح های ارسال شده،  ۷۰ طرح حمایت مالی قرار می‌ شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

سرخط اخبار استان‌ها