حاجی میرزایی: ارتباط دانش‌آموزان با مدرسه در شرایط کرونایی قطع نشود

اصفهان- ایرنا- وزیر آموزش وپرورش گفت: نباید در شرایط کرونایی ارتباط دانش آموزان با مدرسه قطع شود و نیاز است در برخی از روزهای هفته و یا حتی اگر در تمام ساعت روز ممکن نیست حداقل یک ساعت این ارتباط برقرار باشد.

به گزارش ایرنا، محسن حاجی میرزایی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از مرکز تحقیقات معلمان اصفهان در جمع خبرنگاران افزود: اصل برای ما سلامت دانش آموزان است و همه تلاش ها مراقبت از سلامتی آنهاست ولی سلامتی دانش آموزان تنها با کرونا تهدید نمی شود.
وی اضافه کرد: سلامتی روانی، جسمی و اجتماعی دانش آموزان با دور بودن از مدرسه تهدید می شود و این تهدیدی خاموش در مقابل تهدید آشکار کرونا محسوب می شود.
وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: ترجیح ما این است که تا جایی که مسوولان و متولیان بهداشتی کشور اجازه می دهند فعالیت های دانش آموزان را به صورت حضوری برگزار کنیم.
وی بیان داشت: اما اگر تشخیص مسوولان بهداشتی بر مبنای آموزش غیرحضوری است همین شیوه ادامه پیدا خواهد کرد.
حاجی میرزایی افزود: ستاد ملی کرونا صلاحدید را به عهده خانواده ها گذاشته که می توانند به تشخیص خود اگر اطمینان پیدا کردند از این فرصت استفاده کنند و  مدارس هم آماده هستند که خانواده ها ببینند تا چقدر مقید به رعایت مقررات هستند.

تدریس ٢۴ ساعت معلمان خرید خدمت تمام وقت تلقی می شود
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به یکی از مشکلات مطروحه معلمان خرید خدمت در تمام وقت تلقی نشدن ساعت تدریسشان گفت: امسال ابلاغ شد که تدریس ٢۴ ساعته معلمان خرید خدمت تمام وقت تلقی شود که اتفاق خوبی در حقوق دریافتی آنهاست.
وی با اشاره به اصلاحات صورت گرفته در بخشنامه و دستورالعمل نیروهای خرید خدمات افزود: دستور داده شد که با مجموعه هایی قرارداد بسته شود که از توانایی مالی لازم برخوردار هستند و موجب تاخیر در پرداخت حقوق آنها نخواهد شد. 
 مرکز تحقیقا ت معلمان اصفهان خلاق و پرکار است
وزیر آموزش و پرورش در بازدید از مرکز تحقیقات معلمان اصفهان، این مرکز را خلاق، پرکار و فعال برشمرد و گفت:  این مجموعه در راستای ارتقای کیفیت آموزشی، انجام پژوهش های فرهنگی و آموزشی و تقویت توانمندی های معلمان اقدام می کند و کارهای خلاقانه انجام داده است. 
وی یادآور شد: شیوع ویروس کرونا موجب شد که فعالیت های این مرکز شتاب بیشتری بگیرد و محتوای آموزشی قابل توجهی برای سراسر کشور تولید شود.

حاجی میرزایی با اشاره به تلفیق محتوا، آموزش و واقعیتهای زندگی تاکید کرد: هر چقدر محتوای آموزشی در تعامل و پیوستگی با تجربه زیستی و زندگی واقعی دانش آموزان باشد درک آنها از درس عمیق تر خواهد شد.
وزیر آموزش و پرورش در سفر یکروزه به اصفهان  از سه آزمایشگاه مرکز تحقیقات معلمان و سرگروه های آموزشی استان در ارتباط با میزان و نوع تدریس مجازی در ایام کرونا، بخش آموزش و ارتقای معلمان بازدید کرد و از نزدیک با فعالیت های آنها آشنا شدند.
حاجی میرزایی همچنین از ٢ استودیو مرکز تحقیقات که یکی از آنها در ایام کرونا ساخته شد و ۶٩ هزار  دقیقه تولید محتوا داشت و همچنین طرح آموزش فنی و حرفه ای در کرونا تعطیل بردار نیست بازدید کرد.
در این آیین  همچنین تفاهم نامه همکاری مشترک آموزش و پرورش با شهرداری درخصوص آموزش حقوق شهروندی منعقد شد.
بازدید از اولین موزه آموزش و پرورش کشور در ساختمان تاریخی عطاالملک دهش مرکز تحقیقات و همچنین بزرگترین کتابخانه آموزش و پرورش با ٢۴٠ هزار عنوان کتاب و ١٩٠ هزار جلد پایان نامه، مجله و آرشیو از اسناد ملی از دیگر برنامه های وزیر بود.
افتتاح مدرسه خیرساز فرقدانی از دیگر برنامه های عصر حاجی میرزایی است و برنامه های دیگر وزیر از جمله دیدار با مسوولان آموزش و پرورش استان بدون حضور خبرنگاران برگزار می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها