مدیرکل: سرانه فضای ورزشی کرمان پس از انقلاب چهار برابر شد

کرمان - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: سرانه فضای ورزشی این استان پیش از انقلاب تاکنون از ۱۵ صدم به ۶۰ صدم مترمربع رسیده که آمار فوق رشد چهار برابری را نشان می‌دهد.

میثم پاریزی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به نقش ورزش در نشاط جامعه گفت: پس از انقلاب اسلامی به این حوزه توجهی ویژه شده که نقش بسیاری می تواند در سلامت روح و روان جامعه ایفا کند.

وی اظهار داشت: تعداد ورزشگاه‌ها (استادیوم ها)،از هشت مورد در پیش از انقلاب به ۷۹ عدد، سالن‌های ورزشی از ۱۶ به ۲۶۳ عدد و تعداد زمین‌های چمن نیز از هشت به ۲۲۱ عدد، تعداد استخرها از هفت به ۲۶ مورد، زمین‌های روباز از ۱۹۲ به ۳۷۱ عدد و تعداد زورخانه‌ها از ۱۵ عدد در پیش از انقلاب، امروز به ۲۹ عدد رسیده است.

پاریزی تصریح کرد: فضای سرپوشیده استان کرمان در پیش از انقلاب اسلامی ایران ۴۷ هزار و ۵۰۰ متر مربع بوده که این میزان اکنون به ۴۲۵ هزار و ۹۰۱ متر مربع رسیده و تمامی فضای روباز استان پیش از انقلاب، ۱۳۴ هزار و ۳۰۰ متر مربع بود که این میزان اینک به یک میلیون و ۹۷۶ هزار و ۷۰۰مترمربع ارتقا یافته است.

۴۷ پروژه ورزشی به مناسبت دهه فجر در کرمان افتتاح می‌شود

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: ۴۷ پروژه ورزشی با اعتبار ۳۰۴ میلیارد ریال به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر در این استان افتتاح می شود.

پاریزی افزود: این میزان طرح به مساحت ۵۶ هزار و ۷۲۰ متر مربع و با اعتبار ۳۰۴ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی، استانی، وزارت نفت، بنیاد مستضعفان و سایر ارگان‌ها طی ایام الله دهه مبارک فجر به بهره برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه با افتتاح این تعداد پروژه، سرانه فضای ورزشی استان کرمان از ۵۸ صدم مترمربع به ۶۰ صدم مترمربع ارتقا می‌یابد ابراز داشت: این پروژه‌ها شامل یک باب سالن چندمنظوره، چهار برج نور، یک باب سکوی تماشاچی، ۳۹ باب چمن مصنوعی کوچک فوتبال و ۲ باب چمن مصنوعی بزرگ فوتبال می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها