دوره تربیت تخصصی مبلغ برای افراد دارای آسیب شنوایی درقم برگزار می‌شود

قم - ایرنا - مدیرکل تبلیغ و ارتباطات جامعه الزهرا گفت: نخستین دوره تربیت تخصصی مبلغ برای افراد دارای آسیب شنوایی ازسوی این اداره کل درقم برگزار می‌شود.

معصومه بهرامی روز پنجشنبه در گفت‌و گویی، عنوان کرد: این دوره تخصصی در دو مرحله مقدماتی و تکمیلی برنامه ریزی شده‌است و در آن زبان اشاره ویژه مکالمه و ارتباط با ناشنوایان به مبلغان آموزش داده می‌شود.

وی افزود: دوره مقدماتی شامل ۳۰ ساعت با آموزش بیش از ۵۰۰ کلمه به زبان اشاره و توانمندسازی مبلغان در برقراری ارتباط بر اساس جزوههای آموزشی زبان اشاره است و دوره تکمیلی نیز به مدت ۳۰ ساعت و آموزش ساده‌سازی کتب، پاسخگویی مسائل اعتقادی و احکام و بیان ادعیه به زبان اشاره ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه پذیرش در دوره تکمیلی به شرط موفقیت در دوره مقدماتی است، به شرایط پذیرش در این دوره اشاره کرد و گفت: دارا بودن حداقل مدرک سطح دو، داشتن حداقل ۳ سال سابقه تبلیغ موفق، انگیزه و توانمندی لازم برای کار با ناشنوایان و داشتن نشاط و صبر و تحمل لازم برای کار با ناشنوایان از جمله شرایط شرکت در این دوره است.

مدیرکل تبلیغ و ارتباطات جامعه الزهرا (س)، مهلت ثبت نام در این دوره را تا ۱۵ بهمن اعلام کرد و بیان داشت: این دوره به صورت حضوری روزهای سه شنبه ساعت ۱۲تا۱۰ برگزار می‌شود.

بهرامی یادآور شد: علاقه مندان جهت شرکت در این دوره به سامانه شمیم به نشانی https://shamim.jz.ac.ir مراجعه کنند.

وی در پایان به برگزاری دوره های مختلف تربیت مبلغ در جامعه الزهرا  اشاره کرد و ادامه داد: هم اکنون دوره‌های تخصصی تربیت مبلغ دانش آموزی، تربیت مبلغ دانشجویی و دوره مقدماتی تربیت مبلغ زباندان با حضور مبلغان این مؤسسه علمی حوزوی برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها