۹ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۳۵
کد خبرنگار: 2421
کد خبر: 84202157
۰ نفر

برچسب‌ها

ظریف با رییس جمهور گرجستان دیدار کرد

تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه کشورمان با سالومه زروابیشویلی رییس جمهوری گرجستان دیدار و گفت‌و گو کرد.

به گزارش ایرنا از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، محمد جواد ظریف در دیدار با خانم سالومه زروابیشویلی با تبریک برگزاری موفق انتخابات پارلمانی در گرجستان و با تجدید دعوت رئیس جمهور کشورمان از رئیس جمهور گرجستان برای سفر به جمهوری اسلامی ایران،  آخرین وضعیت روابط دو جانبه و همچنین اوضاع منطقه را مورد گفت و گو و تبادل نظر قرار داد.

ظریف با ابراز امیدواری برای گسترش همکاری‌ها در حوزه های مختلف مورد علاقه دو کشور، بویژه در حوزه همکاری های تجاری و اقتصادی، به پاره ای از مشکلات ایرانیان مقیم و همچنین کامیون‌داران ایرانی اشاره کرد و خواستار مساعدت دولت گرجستان برای برطرف سازی این مشکلات شد.

وزیر امور خارجه با تشریح دیدگاه جمهوری اسلامی ایران مبنی بر استفاده از فرصت پس از درگیریهای اخیر در منطقه قره باغ برای گسترش همکاری‌ها در منطقه و بر پایه انتفاع همه طرف ها، رئیس جمهور گرجستان را در جریان تبادل نظرهای انجام شده در کشورهای منطقه در این زمینه قرار داد.

خانم سالومه زروابیشویلی نیز در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی دو کشور و موضوعات مربوط به محورهای مواصلاتی بین خلیج فارس و دریای سیاه، بر اهمیت همکاری‌های اقتصادی دوکشور  و سرمایه گذاری های مشترک و همچنین همکاری ها در زمینه مقابله با همه گیری کرونا  تاکید کرد.

رییس جمهور گرجستان در این دیدار همچنین دیدگاه کشورش در خصوص موضوعات منطقه را تشریح کرد.

ظریف پیش از دیدار با خانم سالومه رزروابیشویلی رییس جمهور گرجستان در میدان قهرمانان شهر تفلیس حاضر شد و تاج گل به یادمان قهرمانان ملی گرجستان اهدا کرد.

وزیر امور خارجه درخصوص رایزنی های خود با مقامات گرجستان گفت که ایران و گرجستان ارتباط دیرینه‌ای باهم دارند و زمینه همکاری در حوزه ترانزیت با گرجستان بسیار خوب است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

سرخط اخبار سیاست