۵۹ هزار روستایی به اینترنت متصل شدند

تهران - ایرنا- وزیر ارتباطات از اتصال بیش از ۵۹ هزار روستایی به اینترنت طی کمتر از دو ماه خبر داد.

به گزارش ایرنا، «محمدجواد آذری‌جهرمی» و تیم توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات از اوایل آذرماه برای اتصال روستاهای سیستان و بلوچستان به اینترنت برنامه‌ریزی کردند. اوایل دی‌ماه وزیر ارتباطات همراه با معاونان خود به مدت ۱۰ روز در استان سیستان و بلوچستان مستقر شد تا به صورت میدانی پیگیر اتصال روستاهای این استان به اینترنت شود.

محمدجواد آذری جهرمی، امروز ۹ بهمن ماه در اینستاگرام خود گزارشی از آخرین وضعیت اتصال روستاهای استان سیستان و بلوچستان به اینترنت ارائه کرد.

او نوشت: عملیات اتصال روستاهای محروم سیستان و بلوچستان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پیشرفت خوبی دارد.

وی افزود: برخی اپراتورها عالی عمل کردند و برخی هم خوب بودند. همه در حال تلاش هستند تا اینترنت در تمام نقاط سیستان و بلوچستان در دسترس باشد.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: به برخی از دلایل که به زودی توضیح خواهم داد کمی از برنامه عقب هستیم. به زودی مجددا به این استان سفر خواهم کرد تا برخی برنامه‌ها را تغییر بدهیم تا این عقب‌ماندگی جبران شود.

از تاریخ ۲۰ آذر تا ۸ بهمن ۱۳ سایت همراه اول، ۴۲ سایت ایرانسل، ۱۶ سایت‌های وب در روستاهای سیستان و بلوچستان نصب و راه‌اندازی شد که به واسطه آن اکنون ۵۹ هزار و ۱۷۴ نفر می‌توانند به راحتی از اینترنت استفاده کنند.

اپراتورها در حال تجهیز ۳۴ سایت دیگر هستند تا از این طریق ۱۱ هزار و ۹۵۰ نفر دیگر در روستاهای سیستان و بلوچستان به اینترنت متصل شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

سرخط اخبار اقتصاد