نماینده ولی فقیه در کردستان:‌ تلاش برای تحقق کامل عدالت بیشتر شود

سنندج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: یکی از وجوه بارز انقلاب اسلامی، عدالت محوری و پیشرفت است که اراده و تلاش لازم برای تحقق آن وجود داشته و در پاره‌ای موارد محقق هم شده اما تا رسیدن به نقطه مطلوب نیازمند تلاش بیشتری هستیم.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری کردستان با تعبیر یکی از فرموده‌های مهم امام راحل درباره انقلاب اسلامی که از آن به عنوان انفجار نور نام برده‌اند، اظهار داشت: انفجار به معنای بُروز یک مساله ناخوشایند است ولی وقتی با نور همراه شود به معنای سپیدی، طراوات و روشنایی و امید است.
وی با اشاره به جنبه‌ها و وجوه مختلف این فرمایش ارزشمند افزود: یکی از این جنبه‌ها جمهوریت و اسلامی بودن انقلاب است که رای قاطع مردم به اسلامی بودن، جمهوری بودن آن را هم تایید کرد.
نماینده ولی فقیه در کردستان، استکبارستیزی را وجهه دوم نورانی بودن انقلاب اسلامی دانست و یادآور شد: مومن با اختیار خود زیر بار ظلم نمی‌رود و برای همین امام راحل با تاسی به انبیای الهی در سه محور با حاکمان ظالم، سرمایه‌داران و مفسدان عقیدتی به مبارزه برخاست و انقلاب اسلامی را رقم زد.
حجت‌الاسلام پورذهبی خدمت و جهاد را از دیگر وجوه انقلاب اسلامی دانست و تاکید کرد: روحیه تلاش و جهاد بعد از جنگ تحمیلی در فضای تحریم‌ها ادامه یافت و نگاه جهادی گره‌گشای مشکلات کشور شد.
وی عدالت محوری و پیشرفت را از دیگر وجوه انقلاب اسلامی دانست و گفت: برخی از ژاندارم بودن ایران در منطقه آن هم در خدمت اهداف غرب در طول دوران ستم‌شاهی را به‌ عنوان امنیت تعبیر می‌کنند در حالیکه بدون عدالت، امنیتی در کار نخواهد بود.
حجت‌الاسلام پورذهبی با بیان اینکه امروز اراده و تلاش برای تحقق عدالت وجود دارد ولی تا رسیدن به نقطه مطلوب تلاش بیشتری نیاز است افزود: اخلاق و معنویت از دیگر جنبه‌های انقلاب اسلامی است که باید با توجه بیشتر به اخلاق، ارزش‌ها و کرامات انسانی رشد و ارتقا پیدا کند.

برگزاری ۵۰ نشست گفتمانی در رابطه با گام دوم انقلاب در دهه فجر در کردستان

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان نیز در این جلسه گفت: یکی از برنامه‌هایی که این سازمان در دهه فجر تبیین بیانیه گام دوم انقلاب است که ۵۰ نشست گفتمانی در این رابطه در سطح استان برگزار می شود.

حجت الاسلام احمد حاتمیان اضافه کرد: در ایام دهه فجر در دو بخش اصلی و اعضای ستاد دهه فجر برنامه ریزی برنامه های این دهه صورت گرفته است.

وی افزود: یکی از برنامه هایی که این سازمان در بخش اصلی برنامه های دهه فجر در نظر گرفته تبیین بیانیه گام دوم انقلاب است که با رعایت تمام دستورالعمل های بهداشتی برای جلوگیری از شیوه ویروس کرونا, ۵۰ نشست گفتمانی در سطح استان برگزار می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: برگزاری جشن تکلیف برای دختران و پسران, تکریم زنان بدسرپرست و یا سرپرست خانوار در حاشیه شهرها, برگزاری مسابقه تلویزیونی در دهه فجر و برگزاری مسابقه در خصوص گام دوم انقلاب در پیچ اینستاگرامی سازمان از دیگر برنامه های سازمان در ایام دهه فجر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =