اخبار کوتاه از جنوب آذربایجان‌غربی

مهاباد- ایرنا- کشف ۴۵۲ کیلوگرم گوشت و آلایش مرغی فاسد در شاهین‌دژ، توزیع ۲۰۰ بسته کمک معیشتی بین نیازمندان مهابادی و خودرویی که به علت نشت بنزین در آتش سوخت، از جمله مهم‌ترین خبرهای کوتاه هفته اخیر در جنوب آذربایجان‌غربی است.

رییس اداره دامپزشکی شاهین‌دژ روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۴۵۲ کیلوگرم گوشت و آلایش مرغ فاسد و غیر بهداشتی در این شهرستان کشف و ضبط شد.

علی گردعلی افزود: این مقدار گوشت غیرقابل مصرف در بازرسی و نظارت بر نحوه توزیع فرآورده‌های گوشتی از پنج  واحد که به صورت غیرقانونی و غیربهداشتی اقدام به نگهداری این آلایش‌ها می‌کردند، ضبط شده است.

وی اضافه کرد: تاریخ مصرف این مواد گذشته و غیرقابل مصرف بود که می‌توانست سلامت شهروندان را با خطر مواجه کند و به همین دلیل با دستور مراجع قضایی از چرخه مصرف انسانی حذف شد.

رییس اداره دامپزشکی شاهین‌دژ اظهار داشت: هم‌اکنون این مواد غذایی غیربهداشتی در انبار اداره ذخیره شده و با دستور دادستانی نسبت به امحای آن در مکان مناسب اقدام خواهد شد.

گردعلی با اشاره به معرفی افراد خاطی به مراجع قضایی این شهرستان اضافه کرد: با توجه به اهمیت سلامت جامعه، با هرگونه تخلفی در چرخه تولید و توزیع مواد خام دامی به شدت برخورد خواهد شد.

وی از مردم خواست، هنگام تهیه گوشت قرمز و مرغ به برچسب مشخصات که دارای تاریخ تولید و انقضا است، توجه داشته و اقلام پروتیینی مورد نیاز خود را از مراکز مجاز تهیه کنند.

توزیع ۲۰۰ بسته معیشتی در مهاباد

رییس کمیته امداد مهاباد در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: با همت یک مرکز خیریه، ۲۰۰ بسته معیشتی به ارزش هر بسته چهار میلیون ریال، بین خانواده‌های نیازمند در این شهرستان توزیع شد.

حسین خضری افزود: بسته‌های توزیع شده شامل مرغ، برنج، روغن، شکر، قند، لوبیا، عدس و ماکارونی است.

وی اظهار داشت: این بسته‌ها در مسجد "حاج عبداله رستم زاده باغ شایگان" و با شناسایی قبلی نیازمندان به آن‌ها تحویل داده شد.

حضری گفت: شیوع کرونا ویروس وضعیت معیشتی اقشار مختلف جامعه را تحت تاثیر قرار داده، بر این اساس کمک‌های خیران، نهادهای مردمی و ارگان‌های حمایتی برای جبران بخشی از نیازهای مردم و تامین مواد خوراکی جمع‌آوری و تقسیم شده است.

نشت بنزین خودروی سواری را طعمه حریق کرد

مدیرعامل سازمان آتش نشانی مهاباد از آتش سوزی یک دستگاه خودرو پراید بر اثر اتصال سیم کشی برق خبرداد و بیان کرد:  طی تماس مردمی مبنی بر آتش سوزی خودرو پراید در روستای یوسفکند بلافاصله یک گروه ۳ نفره از نیروهای سازمان به محل اعزام شدند.

رحمان احمدی علت حادثه را نشت بنزین خودرو پراید علام کرد و افزود: در این رویداد، خودرو به کلی در آتش سوخت.

وی از شهروندان خواست با بررسی فنی همیشگی ضمن پایش مکانیکی خودرو از بروز رخدادهای ناخواسته جلوگیری کنند.

وی تاکید کرد: شهروندان برای برخورداری از هرگونه راهنمایی و مشاوره ایمنی با شماره تلفن ۱۲۵ این سازمان در طول شبانه‌روز تماس حاصل کنند.

روزانه به طور میانگین ۱۵۰ تماس با سامانه ۱۲۵ این سازمان برقرار ولی کمتر از ۱۰ درصد آن منجر به عملیاتی می‌شود.

هم‌اکنون این سازمان در مهاباد در قالب سه ایستگاه، ۴۲ نفر پرسنل عملیاتی و با برخورداری از هشت دستگاه خودرو سبک و نیمه سنگین، عملیات امداد و نجات و اطفای حریق را انجام می‌دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

سرخط اخبار استان‌ها