۹ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۴۹
کد خبرنگار: 1820
کد خبر: 84202103
۴ نفر

برچسب‌ها

بیش از ۱۳هزار دانش‌آموز شهربابکی در سامانه شاد فعال هستند

کرمان - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش شهربابک گفت: به جز دانش آموزان مقطع پیش دبستانی و بزرگسال، هویت ۱۳ هزار ۹۳۳ نفر از دانش آموزان شهربابک تا ششم بهمن ماه در سامانه شاد شناسایی شده که در آن فعالیت می‌کنند.

ناصر شاه حسینی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تعدادی از دانش آموزان نیز از طریق نرم افزارهای دیگر برنامه های آموزشی و پرورشی را دنبال می کنند.

وی به دانش آموزان ساکن در مناطق روستایی که اینترنت  ندارند و فاقد امکانات اولیه برای ورود به فضای مجازی هستند اشاره کرد و بیان داشت: تلاش آموزش و پرورش بر این بوده است که با ارسال بسته های آموزشی و حضور معلم در روستاها حتی برای یک نفر دانش آموز، آموزش تعطیل نشود و بچه ها از برنامه ها و فعالیت های آموزش و پرورش محروم نشوند.

شاه حسینی ضمن تشکر از معلمان ایثارگر و فداکاری که نگذاشتند با تعطیلی مدارس، تعلیم و تربیت دانش آموزان تعطیل شود، اظهار داشت: از راهبران آموزشی که با رعایت شیوه نامه های بهداشتی، بسته های آموزشی را در اختیار دانش آموزان قرار دادند سپاسگزارم.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهربابک، تعداد مدیران شهرستان را ۱۶۳ نفر برشمرد و گفت: ۱۵۱ نفر از مدیران در سامانه شاد فعالیت دارند و ۱۲ نفر دیگر به دلیل مشکلاتی، هویتشان در شاد شناسایی نشده اما فعالیت خود را از طریق برنامه های شاد و  نرم افزارهای دیگر دنبال می کنند.

 وی  همچنین گفت : هزار و ۴۸۹ معلم شهربابکی در برنامه شاد فعال هستند.

شاه حسینی همچنین از دانش آموزان مستعد شهرستان در رشته های فرهنگی و هنری یاد کرد و اظهار داشت: برای تأسیس مدرسه هنرهای زیبا در شهربابک پیگیری هایی از طریق اداره آموزش و پرورش، فرمانداری و اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی انجام شده است و نظر مساعدی برای ایجاد این مدرسه در شهرستان وجود دارد.

وی ابراز امیدواری کرد: با توجه به استعداد، علاقه، زیرساخت ها و نیروی انسانی توانمند و مجرب در شهرستان بتوانیم برای سال تحصیلی آینده مدرسه هنرهای زیبا را در شهربابک راه اندازی کنیم.

شاه حسینی یادآور شد: در صورت اخذ مجوز یک مدرسه دخترانه یا پسرانه هنرهای زیبا در شهرستان تاسیس خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه با شیوع ویروس کرونا آموزش از طریق فضای مجازی ضروری می باشد اما تعداد زیادی از دانش آموزان شهربابک از امکانات اولیه برای آموزش از  طریق فضای مجازی  محروم هستند، تأکید کرد: از مردم و خیران بزرگوار  درخواست داریم برای کمک به رفع این معضل پیش قدم و حامی باشند.
شاه حسینی از میزبانی شهربابک برای اجلاسیه نماز خبر داد و خاطرنشان کرد: در دهه فجر سه مدرسه خیرساز و یک مدرسه دولتی در شهربابک کلنگ زنی می شود.

شاه حسینی در پایان از زحمات و همراهی همه ادارات و نهادها، اولیای دانش آموزان و همه مردم در رفع مشکلات آموزش و پرورش تشکر و قدردانی کرد.

شهربابک در ۲۴۰ کیلومتری کرمان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها