ساخت مرکز رشد واحدهای فناور استان سمنان به اتمام رسید

شاهرود – ایرنا - رییس پارک علم و فناوری استان سمنان گفت: ساخت مرکز رشد واحدهای فناور در مساحت ۲ هزار متر مربع به اتمام رسیده و آماده افتتاح است.

محسن نظری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مجوز ساخت ۲ مرکز بزرگ حمایتی از کسب و کارهای دانش بنیان و فناور در حوزه های معدن و کشاورزی با دید محصول محور و فناورانه، گرفته شد.

وی با بیان اینکه پارک علم و فناوری استان سمنان یکی از پارک های توسعه یافته کشور است، تصریح کرد: این پارک دبیر منطقه سه فناوری کشور است و استانهای قم، سمنان، خراسان شمالی و جنوبی ، مازندران و گلستان را زیر پوشش دارد.

نظری رونق تولید و اشتغال را در ایجاد صنایع کوچک و متوسط دانست و گفت: این پارک متولی صنایع کوچک و متوسط به ویژه صنایع پیشرفته است.   

رییس پارک علم و فناوری استان سمنان ادامه داد: این پارک در کسب و کارهای حوزه فناوری، اطلاعات و ارتباطات جزو پنج پارک برگزیده کشور شناخته شده است.

وی با اشاره به اینکه ۳۰۰ شرکت فناور در استان فعالند، افزود: توزیع استانی در گرمسار، سمنان، دامغان و شاهرود وجود دارد و چندی پیش هم در بیارجمند مرکزی برای ایجاد کسب و کار راه اندازی شد.

نظری با بیان اینکه پارک علم و فناوری استان می تواند از کسب و کارها، مشاغل و صنایع حمایت کند، اظهار داشت: بزودی چند طرح بزرگ از جمله مجتمع رویش و فناوری، افتتاح خواهند شد.

وی ادامه داد: موسسه‌ فرهنگی و عمرانی شاهرود بزرگترین مجموعه ساختمانی که تاکنون توسط خیران در اختیار فناوری کشور قرار گرفته است را به صورت قطعی و تملیکی به پارک علم و فناوری استان سمنان واگذار کرد.

رییس پارک علم و فناوری استان سمنان افزود: در این مجتمع که ۳۰ هزار متر مربع عرصه و ۷ هزار متر مربع عیان دارد پردیس جدیدی بنا خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =