کاهش مراجعه مردم به مراکز معاینه فنی خودرو در قم بررسی شود

قم ـ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از کاهش مراجعات به مراکز معاینه فنی خودروها انتقاد کرد و گفت: در شرایطی که خودروها نقش مؤثری در آلایندگی هوا دارند، معاینه فنی خودروها باید مورد توجه جدی قرار بگیرد.

سید رضا موسوی مشکینی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه حدود ۸۹ هزار خودروی بنزینی و گازسوز به سه مرکز معاینه فنی ترمینال، قدس و جمکران در شهر قم مراجعه کرده اند، در حالی که این آمار در مدت مشابه سال های ۹۷ و ۹۸ به ترتیب حدود یک صد هزار و ۹۵ هزار خودرو بوده است.

وی بر ضرورت ارائه طرح های تشویقی برای افزایش مراجعه شهروندان به مراکز معاینه فنی تأکید کرد و گفت: بر اساس قوانین به ویژه قانون هوای پاک، پلیس راهنمایی و رانندگی باید با خودروهای آلاینده و فاقد معاینه فنی برخورد کرده و از ادامه حرکت آنها جلوگیری کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با بیان اینکه ارائه تخفیف و طرح های تشویقی برای شهروندان با هدف افزایش مراجعات شهروندان به مراکز معاینه فنی باید جدی تر دنبال شود، گفت: عملکرد مراکز معاینه فنی خودروها در شهر قم کاملا مورد نظارت و پایش قرار گرفته و با تخلفات احتمالی بر اساس قوانین و ضوابط زیست محیطی برخورد می شود.

وی در پایان با بیان اینکه شهر قم دارای سه مرکز معاینه فنی خودروهای سبک و چهار مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین است، تصریح کرد: مقابله با پدیده آلودگی هوا نیازمند عزم جدی و مشارکت فعال همه دستگاههای اجرایی و حضور و همدلی همه شهروندان است که برای تحقق آن تلاش می کنیم.

مرکز قدس واقع در کیلومتر ۳ جاده اراک، مرکز جمکران واقع در ابتدای خیابان امام حسن عسگری(ع) و مرکز ترمینال واقع در بلوار شهید خداکرم بعد از پل شهید دستغیب، مراکز سه گانه معاینه فنی خودروهای سواری در شهر قم هستند که همه روزه از ساعت ۷:۳۰ آماده خدمات‌رسانی می باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha