حاجی‌بابایی: پیشرفت‌های استان همدان در صنعت آب و برق ستودنی است

همدان- ایرنا- نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشرفت های صنعت آب و برق استان گفت: سرمایه گذاری بی نظیری در زمینه تقویت شبکه های آبرسانی، تصفیه خانه و تولید برق صورت گرفته و توسعه این صنعت در استان ستودنی است.

به گزارش ایرنا؛ حمیدرضا حاجی بابایی روز پنجشنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان همدان افزود: ۲۳۹میلیارد تومان به تازگی برای توسعه و تکمیل طرح‌های در حال اجرای صنعت اب و برق استان همدان جذب شده است.

وی اضافه کرد: در این راستا ۱۷۱ میلیارد تومان پیش بینی شده برای توسعه این صنعت در استان که بسیار ارزشمند است.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی به احداث مدول دوم تصفیه خانه شهر همدان اشاره کرد و گفت: برای این طرح نیز ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است. 

حاجی بابایی خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح ظرفیت این تصفیه خانه از ۶۴۰ به ۱۲۸۰ لیتر در ثانیه می رسد تا هر آنچه آب در شهر همدان مصرف می شود تصفیه ‌شود. 

او افزود: آب حاصل از تصفیه خانه همدان در صنایع مختلف و نیروگاه شهید مفتح مصرف می شود و این چرخه تولید و مصرف آب در سطح استان کار بزرگی است. 

نماینده مردم همدان در خانه ملت، ادغام شرکت های آب روستایی و شهری در شتاب دهی امورات و اجرای طرحها را بسیار اثرگذار دانست و افزود: نتایج این ادغام را در سالهای بعد مشاهده می کنیم. 

حاجی بابایی درباره انتقال آب از سد تالوار به همدان گفت: کارشناسی این طرح بد نبود اما در میانه راه با مشکلاتی مواجه شد که در حال بررسی است. 

او با اعلام رضایت از پیشرفت های صنعت آب و برق استان همدان گفت: طرحهای خوبی در حال اجرا است و اعتقاد داریم باید در این عرصه خدمات بهتری به مردم ارائه شود. 

حاجی بابایی در بخش دیگری به توسعه بهداشت و درمان استان همدان اشاره کرد و گفت: ۷۱۵ میلیارد تومان در زمینه بهداشت و درمان هزینه شده و اعتبارات خوبی نیز در استان در ۲ سال اخیر جذب شده است. 

وی همچنین به وضعیت بودجه اشاره کرد و افزود: تلاش می کنیم سهم استان در بودجه سال ۱۴۰۰ را ارتقا دهیم.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در بودجه ۱۴۰۰ پشتیبانی خوبی از مردم خواهیم داشت به طوریکه ۳۵ میلیون نفر از اقشار نیازمند به صورت ویژه در بودجه دیده می شود. 

 به گفته او بهای آب و برق اقشار محروم و نیازمند رایگان و این موضوع در آینده نزدیک به قانون تبدیل می شود. 

دانشگاه سیدجمال الدین تعطیل نشود

نماینده مردم اسدآباد خواستار ادامه فعالیت دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی شد و افزود: زحمات زیادی برای راه اندازی و توسعه این مرکز آموزش عالی کشیده شده و سزاوار تعطیلی نیست. 

کیومرث سرمدی تاکید کرد: محرومیت زدایی از رسالت های شورای برنامه ریزی است و اسدآباد نیاز به توجه ویژه دارد.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه به استفاده از ظرفیت های اسدآباد اشاره کرد و گفت: ۶ هزار ماشین سنگین در این شهرستان ظرفیت بی نظیری برای سرمایه گذاری و ایجاد طرحهای حمایتی است.

او توجه به راههای ارتباطی این شهرستان را ضروری دانست و گفت: در این راستا رویکرد مدیران استان باید بازبینی شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها