مددکاران اجتماعی نقش ویژه ای در اجرای قانون حمایت از اطفال دارند

قزوین - ایرنا - معاون اجتماعی بهزیستی استان قزوین گفت: مددکاران اجتماعی در اجرای هر چه بهتر قانون حمایت از اطفال و نوجوانان نقش ویژه و برجسته ای دارند.

پری میرزایی روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اقدامات اداره کل بهزیستی استان قزوین در زمینه اجرای قانون حمایت از اطفال و نوجوانان افزود: بهزیستی این استاندر راستای تبیین و تشریح قانون حمایت از اطفال و نوجوانان چهار جلسه کلاس آموزشی برای بیش از ۱۵۰ نفر کارشناسان شاغل در دفاتر امور آسیب دیدگان اجتماعی و مراکز نگهداری کودکان بی سرپرست و بد سرپرست برگزار کرده است.

وی افزود: بر اساس این قانون اعمالی مانند جلوگیری از تحصیل کودکان، تشویق به ترک تحصیل و فرار از مدرسه، آزار عاطفی و سهل انگاری در نگهداری از کودک، برقراری ارتباط با کودکان و نوجوانان در فضای اینترنت و شبکه‌های اجتماعی به منظور اذیت و آزار آنها، فروش دخانیات به کودکان و بهره‌کشی از کودکان به‌عنوان جُرم شناخته می‌شوند و برای آنها احکامی با جزئیات در نظر گرفته شده‌است.

این مسوول گفت: این قانون دستگاه و نهاد را در راستای تحقق اهداف مکلف به وظایفی کرده که دستگاه های مربوطه شامل سازمان بهزیستی، نیروی انتظامی، سازمان زندان ها، وزارت کشور، وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، وزارت آموزش و پرورش و سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی می شود.

میرزایی با اشاره به نقش سازمان بهزیستی در این قانوان اضافه کرد: بهزیستی در این قانون موظف است از مددکاران اجتماعی در قالب فوریت های خدمات اجتماعی با همکاری شهرداری، دهیاری و نیروی انتظامی نسبت به شناسایی، پذیرش، حمایت، نگهداری و توانمند سازی اطفال و نوجوانان موضوع این قانون و اعلام موضوعات به مراجع صالح اقدام کند.

وی اظهار داشت: سازمان بهزیستی همچنین نسبت به اخذ و جمع آوری اطلاعات مربوط به وضعیت های مخاطره آمیز برای اطفال و نوجوانان و انجام اقدامات لازم برای افزایش آگاهی های مردم در این زمینه اقدام کند.

معاون اجتماعی بهزیستی استان قزوین گفت: در این قانون به نقش مددکار و اهمیت نظر آنها نسبت به خروج طفل از محیط خطر آفرین و انتقال به مکان های مطمئن و امن بهزیستی و یا سپردن به شخص مورد اطمینان را خاطر نشان ساخته و حضور مددکار اجتماعی در جلسات دادرسی را محق دانسته و هرگونه بازنگری وضعیت طفل یا نوجوان، والدین و سرپرستان وی، نظر مددکار اجتماعی را مد نظر قرار خواهد گرفت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =