بیش از ۲ هزار خودرو پلاک غیربومی ازسوی پلیس راه زنجان اعمال قانون شدند

زنجان - ایرنا - جانشین رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: بیش از ۲ هزار دستگاه انواع خودروی سواری در مسیرهای ارتباطی برون شهری این استان از آغاز اجرای طرح محدودیت تردد بین مراکز استانی تاکنون از سوی عوامل پلیس راه زنجان اعمال قانون شدند.

سرهنگ مهدی میناخانی، روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: این تعداد خودروی پلاک غیربومی به علت رعایت نکردن دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی از سوی رانندگان آنها، مورد اعمال قانون قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه ماموران پلیس راه زنجان سعی دارند رانندگان خودروهای پلاک غیربومی را در راستای اجرای این طرح قانونی، نسبت به بازگشت به استان های مبداء مجاب کند، اظهار داشت: آن دسته از رانندگانی که اصرار بر ادامه مسیر نداشتند بدون اعمال جریمه قانونی، به استان های خود هدایت می کند.  

میناخانی افزود: طی مدت یاد شده و بر همین اساس، قریب ۶۵ هزار و ۸۲۰ دستگاه خودروی پلاک غیربومی دیگر نیز به صورت ارشادی به استان های مبداء بازگردانده شدند و هیچ گونه جریمه ای نیز برای آنان درنظر گرفته نشد.   

وی با بیان اینکه میزان جریمه خودروها بر اساس وضعیت رنگ بندی، صورت می گیرد،  تصریح کرد: در حال حاضر جریمه خودروهای پلاک غیربومی که اصرار بر سفر به استان های با وضعیت قرمز داشته باشند مبلغ یک میلیون تومان و استان های به رنگ نارنجی نیز ۵۰۰ هزار تومان است.

میناخانی، اظهار داشت: از رانندگان انتظار می رود به مصوبه محدودیت های کرونایی تردد وسایط نقلیه به دقت عمل کنند و یقین بدانند که در صورت بی توجهی به قوانین و مقررات و انجام تخلف از سوی گشت های پلیس راه و همچنین از طریق دوربین های نظارت و کنترل، تخلف آنان ثبت و نسبت به اعمال جریمه های تعیین شده اقدام خواهد شد.

وی افزود: درحال حاضر ترافیک در سطح مسیرهای ارتباطی این استان، عادی و روان است و با توجه به پیش بینی وضعیت جوی از سوی سازمان هواشناسی، لازم است رانندگان عبوری از بعدازظهر امروز /پنجشنبه ۹ بهمن ماه/ تا اواخر شنبه به علت بارش برف و باران و لغزندگی سطح جاده با دقت و احتیاط بیشتر رانندگی کرده و به منظور پیشگیری از حوادث احتمالی، وسایط نقلیه خود را به تجهیزات ایمنی زمستانی مجهز کرده و توصیه ها و هشدارهای پلیس را نیز جدی تر بگیرند.

مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به ۲۰ دوربین ثبت تخلف عبور و مرور در آزاد راه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین است و در مجموع استان زنجان حدود پنج هزار و ۶۰۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه های اصلی و فرعی را زیر پوشش دارد که از این میزان چهار هزار کیلومتر راه روستایی است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها