دبیرستان سمیه در بجنورد به عنوان تنها مدرسه ماندگار انتخاب شد 

بجنورد-ایرنا- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی گفت: دبیرستان دخترانه سمیه در مرکز استان به عنوان تنها مدرسه «ماندگار» استان انتخاب شده و مقاوم‌سازی آن در دستور کار است.  

امین فلاح روز جمعه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح مقاوم سازی مدرسه سمیه تهیه شده است و در صورت تامین اعتبار برای مقاوم سازی آن اقدام می شود.  

وی افزود: مقاوم سازی،  استحکام بخشی و یا مرمت در بنای مدرسه، با رویکرد حفظ هویت قدیمی آن انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه برای انتخاب مدرسه به عنوان مدرسه ماندگار،  قدمت بنا باید بیش از ۵۰ سال باشد گفت: سبک معماری، فعالیت هایی که در مدرسه انجام شده، دانش آموختگان برجسته مدارس از جمله معیارها برای انتخاب آن به عنوان مدرسه ماندگار است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی گفت: دبیرستان سمیه در سال ۲۸ کلنگ زنی شده و نخستین مدرسه دخترانه شهر بجنورد است.  

وی افزود: این دبیرستان در ۲ طبقه ساخته شده و ۱۸ کلاس دارد. اکنون حدود ۴۵۰ دانش آموز در این مدرسه مشغول به تحصیل هستند.  

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی خاطرنشان کرد: تلاش داشتیم دبیرستان پسرانه دانش در شهر بجنورد هم به عنوان مدرسه ماندگار انتخاب شود اما قدمت بنای این مدرسه کم بود.  

دبیرستان سمیه در خیابان طالقانی در ضلع شرقی چهارراه هفده شهریور قرار دارد.  این دبیرستان در سال ۲۸ کلنگ زنی شد و در سال ۳۲ به بهره برداری رسید.   

۱۸۰ هزار دانش آموز در بیش از ۲ هزار مدرسه خراسان شمالی زیر نظر ۱۴ هزار نفر معلم تحصیل می کنند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها