صدور ۱۳۰۰ جواز تاسیس واحد صنعتی استان همدان مصداق بارز جهش تولید است

همدان- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان از صدور هزار و ۳۰۰ جواز تاسیس برای واحدهای تولیدی و صنعتی خبر داد و گفت: این آمار مصداق بارز جهش تولید در این استان است‌.

به گزارش ایرنا؛ حمیدرضا متین روز پنجشنبه در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اظهار داشت: استان همدان با رشد مطلوب در ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی در ۱۰ ماهه امسال به خواسته و مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص جهش تولید لبیک گفت.

وی افزود: رشد مجوز تاسیس صنایع در سال جهش تولید در ۴۱ سال گذشته در استان همدان بی نظیر بوده است و این نشان از همت مسوولان برای ارتقای جایگاه صنعتی استان است‌.

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان همدان همچنین از رشد ۶۸ درصدی صدور پروانه بهره برداری خبر داد و گفت: در سال‌جاری واحدهای تولیدی به جمع صنایع استان در بخش های مختلف اضافه شده اند. 

متین تصریح کرد: تا پایان سال بخشی از واحدهای تازه تاسیس وارد چرخه تولید می شوند که تولیدات منحصر بفردی در کشور دارند که می توان به تولید خمیر الکترود اشاره کرد. 

او با بیان اینکه همدان در زمینه تولید فروسیلیس و دارو قطب کشور محسوب می شود گفت: ملایر در زمینه فروسیلیس و تویسرکان در عرصه دارویی پیشرفت های قابل توجهی داشته اند. 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان افزود: در زمینه فعالسازی واحدهای راکد فعالیت های موثری انجام شد و بازگشت کیان کرد ملایر، فولاد جعفری همدان، رزن سافت و کیان وینسا در ملایر نمونه های بازگشت صنایع از کار افتاده به چرخه تولید هستند. 

وی در ادامه به وضعیت بازار استان اشاره کرد و گفت: منکر گرانی برخی اقلام اساسی خانوارها نیستیم اما امیدوارم با کاهش نزولی ارز شاهد آرامش در بازار باشیم. 

متین تاکید کرد: هیچ کمبودی در اقلام اساسی استان همدان نداریم و در این زمینه تا خرداد ماه سال آینده در شرایط پایدار قرار داریم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha