۱۰ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۹:۰۸
کد خبرنگار: 2056
کد خبر: 84201949
۰ نفر

برچسب‌ها

نگارخانه‌های مشهد دوباره جان گرفتند

مشهد- ایرنا- مسوول گروه هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: با توجه به اینکه مشهد از نظر شیوع کرونا در وضعیت آبی قرار گرفته است، بیشتر نگارخانه های این شهر پس از حدود یک سال تعطیلی کار خود را برای فروش و عرضه آثار هنری از سر گرفته‌اند.

جواد روشندل روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اکنون شرایط خوبی برای عرضه آثار هنری و نمایش آن به علاقه‌مندان به وجود آمده است زیرا هر سال روزهای منتهی به آخر سال، فرصت مغتنمی برای علاقه‌مندان خرید آثار هنری بود که امسال این اتفاق در حال رخ دادن است.  

وی ادامه داد: از سوی دیگر با توجه به اینکه به خاطر فاصله گذاری اجتماعی و سپری شدن بیشتر اوقات هنرمندان در منزل و کارگاه های هنری خود، شرایط عرضه و نمایش این آثار نیز فراهم شده تا علاقه‌مندان در جریان روند کارهای تولیدی هنرمندان قرار گیرند. 

مسوول گروه هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: همچنین با توجه به مصوبه کمیسیون فرهنگی معاونت فرهنگی - اجتماعی شهرداری مشهد با موضوع حمایت مالی از برپایی نمایشگاه‌ها در نگارخانه‌ها و اجرای تئاتر در سالنها از طریق خرید خدمت، فرصت مغتنمی نیز برای برپایی نمایشگاه آثار هنری فراهم شده است.  

وی افزود: نگارخانه‌ها برای نمایش آثار، نیاز به اخذ مجوز ندارند بلکه مدیر نگارخانه مسوولیت آنچه را در محیط نگارخانه روی می‌دهد بر عهده دارد و اگر تخلفی انجام شود مدیر نگارخانه باید پاسخگو باشد.

روشندل ادامه داد: با توجه به طولانی شدن زمان تعطیلی نگارخانه ها، مدیران ۶ نمایشگاه و نگارخانه درخواست ابطال مجوز خود را ارائه کرده‌اند و بر همین اساس اکنون ۳۲  نمایشگاه دولتی و غیردولتی در استان خراسان رضوی برای نمایش آثار هنرمندان وجود دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها