راه اندازی شهرک صنعتی جدید برای سقز ضروری است

سنندج - ایرنا - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سقز با بیان اینکه سرمایه گذران زیادی تمایل ورود به بازار تولید و صنعت دارند و عملا ظرفیت واگذاری در ناحیه صنعتی صاحب هم تکمیل شده است، گفت: ایجاد شهرک صنعتی شماره ۲ در شهرستان سقز بسیار ضروری است.

بهنام میرزایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به دلیل اتمام ظرفیت شهرک صنعتی شماره یک و درخواست سرمایه گذاران و تولید کنندگان برای سرمایه گذاری در عرصه های تولید، اقدامات اولیه برای مکان یابی شهرک ناحیه صنعتی شماره ۲ سقز آغاز شده است. 

وی با اشاره به اینکه همچنین فاز دوم ناحیه صنعتی سقز توسعه پیدا خواهد کرد، اضافه کرد: پیش تر مکانی برای جانمایی شهرک صنعتی شماره ۲ سقز در نظر گرفته شده بود که بر اساس ضوابط شرکت شهرک های صنعتی کردستان، این مکان در حال حاضر مناسب نیست.

وی ایجاد شهرک صنعتی جدید برای سقز ضروری دانست و گفت: شهرستان سقز پتانسیل و ظرفیت سرمایه گذاری زیادی برای تولیدکنندگان و سرمایه داران دارد چون در هر ماه بیش از ۵۰ نفر سرمایه گذار واقعی برای واگذاری زمین و سرمایه گذاری به اداره صمت سقز مراجعه می کنند.

میرزایی با بیان اینکه ۶۰ واحد صنعتی در شهرک صنعتی شماره ۱ سقز و ۴ واحد در ناحیه صنعتی صاحب مشغول فعالیت هستند، تاکید کرد: یکی از بزرگ ترین اقدامات دولت برای شهرستان سقز ایجاد زیرساخت سرمایه گذاری از طریق واگذاری زمین به سرمایه گذاران است.

وی افزود: تشکیل ناحیه صنعتی صاحب با هدف ایجاد بنگاه های کوچک اقتصادی زود بازده در قالب کارگاهی و تامین زیرساخت سرمایه گذاری در شهرستان سقز تا ایجاد سایت جدید شهرک صنعتی شماره دو پیش بینی شده بود.

وی اضافه کرد: اما به دلیل رونق و استقبال سرمایه گذاران به ایجاد واحد صنعتی در ناحیه صاحب دور از انتظار بود و با راه اندازی چهار واحد صنعتی در آن و عملیات ساخت توسط بیش از ۱۰ سرمایه گذار جدید و واگذاری مابقی زمین های ناحیه صنعتی صاحب به سرمایه گذاران جدید، عملا ظرفیت این ناحیه نیز تکمیل شده است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سقز از تشکیل کارگروهی برای تعیین و انتخاب زمین مناسب برای شهرک صنعتی شماره دو در سقز خبر داد و گفت: به زودی هیاتی از کارشناسان نسبت به شناسایی مناطق مستعد، اقدام خواهند کرد تا هرچه زودتر زمینه را برای سرمایه گذاران فراهم کنیم.

وی با تاکید بر حمایت و پشتیبانی از سرمایه گذاران برای ورود به عرصه صنعت و تولید، اظهار داشت: سرمایه گذاران علاوه بر افزایش رونق تولید و همچنین تولیدات داخلی در زمینه اشتغالزایی گام مهمی بر می دارند لذا حمایت و کار آسانی برای آنان امروی ضروری است.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها