مدیرکل زندان ها: زمینه آزادی ۲۲ زندانی در البرز فراهم شد

کرج - ایرنا - مدیرکل زندان های استان البرز اعلام کرد که به مناسبت دهه مبارک فجر زمینه آزادی ۲۲ زندانی در ندامتگاه های استان فراهم شده است.

اسماعیل جمیاری روز چهارشنبه در نشست با مسوولان شهرستان ساوجبلاغ گفت : از این تعداد ، ۲ نفر آنان ساکن شهرستان ساوجبلاغ هستند که با کمک خیرین زمینه آزادی آنان فراهم شد.

مدیر کل زندان های استان البرز بیان داشت:  توانمندسازی مهارتی و اقتصادی اعضای خانواده زندانیان یکی از راهبردهای مهم هدفگذاری شده حمایتی است که با جدیت از سوی انجمن حمایت از زندانیان این استان دنبال می‌شود.
وی در ادامه افزود: وظایف این انجمن کمک به زندانیان و خانواده‌های آنان، بازسازی شخصیت و اصلاح و ارشاد مددجویان، بهبود اشتغال، یاری رسانی آموزش حرفه‌ای است تا این قشر بتوانند با تکیه بر داشته‌هایشان معیشت خود را تامین کنند.
وی اظهار داشت: استقلال مالی انجمن‌ها و پرداخت درآمدهای حاصله به خانواده زندانیان، برنامه‌ریزی برای مشارکت خیران، سرمایه‌گذاری انجمن‌ها در بخش‌های اقتصادی درآمدزا ، جلب مشارکت موسسه‌های خیریه، تلاش برای  آموزش مهارت‌های فنی و شغلی و پرداخت تسهیلات اشتغال به خانواده زندانیان با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی را از جمله برنامه‌های انجمن حمایت از زندانیان البرز است.
سر پرست فرماندار ساوجبلاغ در این نشست از تلاشهای اعضای  انجمن حمایت از زندانیان  قدر انی کرد و گفت : زندانی شدن سرپرست یک خانواده آثار روحی و روانی  برای خانواده اش در پی دارد از این رو انجمن حمایت از زندانیان با هدفگذاری افزایش درآمد ، کمک به خانواده زندانیان و توانمند سازی آنان را  باید در اولویت برنامه های خود قرار دهد.

مهدی مهرور گفت :  باهمت خیرین شهرستان ساوجبلاغ  ۱۲ زندانی جرائم غیر عمد در سال جاری آزاد شدند و درطول سال مستمری ماهانه ، سبد کالا ، موارد ضروری ، مشکلات و بیماری ها به خانواده ها مساعدت شده است .
وی افزود : کمک هایی که از سوی خیرین به انجمن اهدا شده که  ۶۹ درصد آن به خانواده های زندانیان تخصیص یافته و مابقی در حوزه های مختلف از جمله خود زندانیان جرائم غیر عمد هزینه شده است .
وی از توزیع ۱۴ دستگاه تبلت بین دانش آموزان خانواده زندانیان جرائم غیر عمد توسط این انجمن خبر داد و گفت : استفاده از ظرفیت اصناف ، صنایع ، کشاورزان بسیار مهم است و می‌توان کمکهای خوبی را جذب نمود.
فرماندار یادآور شد: با کمکهای نوعدوستانه و خیران می توان بخشی از هزینه های معیشت، پوشاک و درمان خانواده های زندانیان را پوشش داد و در زمینه اشتغال و توانمندسازی آنان نیز موثر بود .
رییس دادگستری ساوجبلاغ  با بیان این که خانواده زندانی در ارتکاب جرم او هیچ نقشی ندارد، گفت: خانواده زندانی بیشتر از خود زندانی با دشواری و مشکلات روبه‌رو است.
احمد نوروزی اضافه کرد: وظیفه انجمن‌ها در مواجهه با این مسئله صرف پرداخت مستمری ماهانه و کمک‌های نقدی و کالا نیست بلکه اجرای برنامه‌های فرهنگی و آموزشی در راستای جلوگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی و توانمندسازی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =