یکهزار و ۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه برای لرستان جذب می‌شود

خرم‌آباد - ایرنا - نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: یکهزار و ۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه در بخش های بازار پول، سرمایه و بورس و بخشی از طریق سرمایه گذاری مستقیم خارجی برای لرستان جذب می‌شود.

به گزارش ایرنا حسین سلاح ورزی روز چهارشنبه در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی لرستان اظهار کرد: شاخص تورم مربوط به دی ماه نشان می دهد در بخش شاخص کل خانوارهای روستایی در حالیکه میزان رشد تورم نسبت به ماه قبل حدود ۱.۷ درصد بود افرایش تورم لرستان ۱.۶ درصد می‌باشد که از متوسط کشوری هم کمتر است.

وی افزود: در خصوص شاخص کل خانوارهای شهری هم در حالیکه متوسط رشد کشور ۱.۹ درصد بوده این شاخص در لرستان ۱.۶ درصد است و شاخص کل خانوارهای کشور هم ۱.۸ درصد نسبت به آذر ماه افزایش داشته که این افزایش در استان ۱.۶ درصد بوده است.

وی گفت: این آمار نشان دهنده کاهش رشد شتابان تورم در ماه های گذشته بود و شاخص های اندازه گیری تورم نشان می دهد که بیشترین کاهش رشد مربوط به بخش خوراکی و آشامیدنی ها می‌باشد.

سلاح ورزی ادامه داد: با توجه به تحولات پیش روی اقتصاد کشور و علائم و نشانه های موجود، امکان سرمایه گذاری خارجی تا حدودی فراهم بنابراین پیشنهاد می شود که برنامه ای برای سال ۱۴۰۰ در خصوص سرمایه گذاری لرستان تدوین شود.

وی با تاکید بر جذب یکهزار و ۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه برای لرستان از طریق سه محور اظهار کرد: این مهم کمک موثری به اقتصاد استان خواهد داشت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha