طرح‌های فرهنگی فرزندآوری به دستگاه‌های اجرایی قم ابلاغ می‌شود

قم ـ ایرنا ـ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: طرح‌ها و دستورالعمل‌های فرهنگی پیرامون افزایش فرزندآوری خانواده‌ها توسط استاندار قم به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ می‌شود.

سید موسی حسینی کاشانی چهارشنبه شب در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان قم افزود: سیاست های کلی جمعیت ابلاغی مقام معظم رهبری در هیأت اندیشه ورز شورای فرهنگ عمومی قم کاملا مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

وی با اشاره به تدوین راهکارها و دستورالعمل های فرهنگی در راستای سیاست های جمعیتی، از تدوین سند جامع فرهنگی جمعیت در شورای فرهنگ عمومی کشور خبر داد و گفت: برخی راهکارها باید در سطح ملی دنبال شود، اما در استان قم همه تلاش خود را برای ارتقای سطح فرزندآوری در خانواده ها به کار خواهیم گرفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: باید بتوانیم در سه بخش "تبلیغات و اطلاع رسانی"، "مباحث اقتصادی" و "آموزش و فرهنگسازی" با برنامه ریزی درست و مشخص و همکاری و هماهنگی همه دستگاههای اجرایی گام های مثبت و مؤثری در این زمینه برداریم.

وی ارائه بسته حمایتی از زوج های نابارور توسط جهاد دانشگاهی استان قم را مورد توجه قرار داد و گفت: حدود ۲۰ درصد زوجین درگیر ناباروری هستند و امیدواریم با اجرای این طرح در زمینه افزایش فرزندآوری در جامعه حرکت خوبی صورت بپذیرد.

حسینی کاشانی همچنین ضرورت بزرگداشت هرچه باشکوهتر ایام الله دهه فجر را مورد توجه قرار داد و گفت: با برنامه ریزی کارگروه های تخصصی در استان قم، حدود ۵۰ برنامه گوناگون در این ایام برگزار می شود که در این برنامه ها باید تبیین دستاوردها و برکات انقلاب اسلامی مورد توجه جدی قرار بگیرد.

سال ۱۴۰۰ سال معرفت و شناخت حضرت ولیعصر(عج) باشد

تولیت مسجد مقدس جمکران نیز در این جلسه گفت: با توجه به اینکه در سال آینده دو بار روز میلاد حضرت ولیعصر(عج) است، چه بهتر است که از این فرصت برای توجه خاص و شناخت هرچه بیشتر ایشان بهره مند شویم.

حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن رحیمیان گفت: بر اساس آموزه های دینی اگر ما حجت خدا را به درستی نشناسیم، اصل دین را گم کرده ایم و هیچ چیزی از دین دریافت نکرده ایم.

وی با بیان اینکه نظام اسلامی منهای امام زمان(عج) هیچ است، اظهار داشت: همه مشروعیت نظام به حاکمیت اسلام و ولی فقیه به عنوان نائب امام زمان(عج) است و بدون آن تفاوتی با حکومت های طاغوتی ندارد.

تولیت مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه امروزه متأسفانه جایگاه ولایت فقیه به عنوان نائب حضرت ولیعصر(عج) آنگونه که شایسته است در جامعه شناخته شده نیست، گفت: مسأله شناخت امام زمان(عج) به لحاظ تحکیم نظام اسلامی و تثبیت معارف دین از اهم واجبات است.

وی در پایان تصریح کرد: همه دستگاههای اجرایی و نهادهای فرهنگی و دلسوزان نظام اسلامی باید از فرصت ارزشمند در سال آینده به خوبی بهره مند شده و برای افزایش معرفت نسبت به امام زمان(عج) به ویژه در نزد جوانان و زدودن غم غربت از ایشان تلاش و برنامه ریزی کنند.

جلسه شورای فرهنگ عمومی استان قم با حضور آیت الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)، بهرام سرمست استاندار قم و جمعی از مدیران و رؤسای دستگاههای اجرایی در سالن شهید آوینی(ره) اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم برگزار شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha