نماینده ولی فقیه:رعایت ادب و احترام از مولفه‌های مهم امر به معروف است

سنندج‌ - ایرنا - نماینده‌ ولی فقیه در کردستان گفت:‌ احترام‌گذاشتن، رعایت ادب، حسن برخورد و مهرورزی از جمله مولفه‌های مهمی است که باعث می‌شود امر به معروف و نهی از منکر در جامعه پویا شود.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی عصر امروز در شورای امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اظهار داشت: خیرخواهی اساس امر به معروف و نهی از منکر و از مولفه‌های مهم آن است و وقتی این موضوع فرهنگ‌سازی شود دیگر در اجرای این فریضتین مساله مچ‌گیری رخ نمی‌دهد.

وی با اشاره به اینکه انسان خیرخواه وابسته به کسی نمی‌شود و براساس منافع شخصی، گروهی و قبیله‌ای اقدم نمی‌کند افزود: خیرخواهی چهار شاخصه مهم دارد که نخستین شاخصه آن، اعتدال در گفتار است یعنی کلام آمر به معروف و ناهی از منکر باید کلامی معتدل باشد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه شاخصه دیگر مهم خیرخواهی ذکر اشکالات در خفا است اضافه کرد: سومین چیزی که در خیرخواهی مهم است عدم ابراز ناراحتی از عمل است.

وی با بیان اینکه ابراز ناراحتی از عمل به جای خود فرد از دیگر اصول خیرخواهی است چرا که انسان خیرخواه از گناه انزجار دارد، تاکید کرد: گاهی ما عمل بدی را از کسی می‌بینیم فرد را به محاق می‌فرستیم که این درست نیست.

حجت الاسلام پورذهبی با اشاره به اینکه کسی که با مردم کار می‌کند باید همه را دوست داشته باشد، گفت: ما به خاطر این از داعش متنفر هستیم که با انسانیت مشکل دارد.

 نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری نیز در این نشست با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر برای حل مشکلات جامعه اظهار داشت: اجرای عدل و عدالت در جامعه از اولویت مهم امر به معروف است که امیدواریم بتوانیم جامعه‌ای تمام و کمال در این راستا داشته باشیم.

ماموستا فایق رستمی با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر باید در تمام زمینه ها اجرا شود، اضافه کرد: برخی از مشکلات کنونی در جامعه به دلیل عدم رعایت این فریضه الهی است که مورد غفلت قرار گرفته و این در حالی‌ست که امر به معروف و نهی از منکر بستری برای فروعات و اصول دین و ریل تمام احکام الهی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =