شهردار: معادن کلاته‌رودبار دامغان برای یکهزار نفر اشتغالزایی دارد

سمنان- ایرنا- شهردار شهر کلاته رودبار دامغان گفت: کلاته رودبار از شهرهای معدنی استان سمنان است که حدود ۵۰ درصد معادن شهرستان را به خود اختصاص می‌دهد و یکهزار نفر در آنها اشتغال دارند.

به گزارش ایرنا، محسن امینیان شامگاه چهارشنبه در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران در سالن جلسات شهرداری کلاته رودبار، به اشتغال یکهزار نفر در معادن کلاته رودبار اشاره کرد و افزود: معادن این شهر، فعال و به واسطه وجود معادن زغال‌سنگ، آهک، گچ و سیلیس، یکهزار نفر از افراد بومی در این معادن مشغول به فعالیت هستند.

وی اضافه کرد: شهر گردشگری کلاته رودبار در عرصه‌های مختلف سازندگی، بالندگی، ایثار، انقلاب و جنگ تحمیلی درخشیده است و مردم این شهر همواره پشتیبان نظام و انقلاب هستند. 

امینیان تصریح کرد: در سال‌های اخیر به واسطه ایجاد موقعیت‌های شغلی و توسعه کشاورزی، دامداری و معادن، شاهد افزایش جمعیت در شهر هستیم. 

وی خاطرنشان کرد: شهرداری کلاته رودبار با مساحت ۶۰۰ هکتاری حریم شهری و سطح ١٠۴ هکتاری خدمات شهری به‌عنوان شهر گردشگر ارائه خدمت می‌کند. 

امینیان اظهار داشت: در حال حاضر، این شهر از چهار محور اصلی اقتصادی کشاورزی، دامداری، معدن و سرفصل‌های گردشگری برخوردار است و فعالیت پویا در این حوزه ها دارد. 

وی افزود: در این شهر باغ‌های آلبالو، گیلاس، زردآلو، گردو و سیب وجود دارد و زراعت کاران گندم، جو، سیب‌زمینی و ذرت نیز فعالیت دارند و در بخش دامداری نیز، بزرگ‌ترین ایل عشایری استان سمنان ، بعد از مهدیشهر، با ۴۰ هزار راس دام سبک متعلق به شهر کلاته رودبار است. 

امینیان گفت: یکی از افتخارهای شهرداری کلاته در بخش کشاورزی است که با توجه به اقدام‌های اخیر، بزرگ‌ترین شهرداری استان سمنان از لحاظ برخورداری سطح زیر کشت کشاورزی با ۱۲۰ هکتار لقب گرفت که ۹۰ هکتار گل محمدی و ۲۰ هکتار محصولات دیگر سطح زیرکشت، صاحب سامانه تمام‌مکانیزه هستند. 

وی به اجرای طرح استخر خاکی ذخیره آب در این شهر اشاره کرد و گفت: بعد از استخر ۷۰۰ هزار مترمکعبی شهر اراک، بزرگترین استخر خاکی با ظرفیت ۴۰۰ هزار مترمکعبی ذخیره آب شهر کلاته با ۹۰ درصد پیشرفت در حال احداث است که در سال آینده بهره‌برداری می‌شود و با افتتاح این استخر خاکی، بیش از ۱۰۰ هکتار اراضی کشاورزی به سطح زیرکشت این شهر اضافه می‌شود.

امینیان بیان کرد: امسال بودجه شهرداری کلاته رودبار ۴۰ میلیارد ریال بود که از این مبلغ، ۹۰ درصد محقق شد. 

شهردار کلاته رودبار دامغان تصریح کرد: آغاز عملیات ایجاد ایستگاه پرورش آهو و گوزن، آغاز فعالیت باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری، کلنگ‌زنی شهرک صنوف شهر کلاته رودبار، آغاز عملیات ایجاد خانه های بوم‌گردی در پنج واحد و ایجاد مرکز پرورش و فرآوری مرغ بلدرچین، از جمله طرح‌های دهه فجر امسال در شهر کلاته رودبار است. 

شهر کلاته رودبار در ۴۵ کیلومتری شمال دامغان با جمعیت حدود پنج هزار نفر قرار دارد که شغل اصلی مردم این شهر، دامداری، کشاورزی و فعالیت در معادن منطقه است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha