اخبار مناطق تهران، پیروزی تیم فوتبال کودکان کار بر هنرمندان

تهران_ ایرنا_ شهردار منطقه پنج تهران اعلام کرد: تیم فوتبال کودکان کار در دیداری دوستانه مقابل تیم هنرمندان پیروز شد.

به گزارش ایرنا از شهرداری منطقه پنج، محمود کلهری روز چهارشنبه با ابراز خرسندی از برگزاری این مسابقه، افزایش اعتماد به نفس کودکان را از نتایج اولیه آن خواند و افزود: مجموعه مسابقات کودکان کار با تیم های مختلف با هدف افزایش اعتماد به نفس کودکان کار و ایجاد فضایی برای تجربه لذت پیروزی طراحی شده و امیدواریم با بهتر شدن شرایط جوی مسابقات بیشتری برگزار شود.

وی هدف از برگزاری این بازی را ایجاد فضایی برای تفریح و بروز استعداد کودکان کار بیان کرد و گفت: با توجه به تاکید شهردار منطقه برای ایجاد فرصت و ضرورت تغییر نگاه به این قشر از کودکان و نوجوانان، برنامه ریزی برای برگزاری مستمر اینگونه دیدارهای دوستانه و خیرخواهانه در دستور کار منطقه قرار گرفته است.

شهردار منطقه پنج با اشاره به دغدغه مندی کنشگران اجتماعی به مهارت آموزی کودکان کار افزود: کودکان کار مستعد و نیازمند انگیزه بخشی هستند که این گونه مسابقات استعدادهای آنها را شکوفا می‌کند و تاثیر زیادی بر آینده آنها دارد.

وی با بیان اینکه این دیدار ششمین بازی تدارک دیده شده برای کودکان کار است تاکید کرد: برگزاری بازی‌های دوستانه برای کودکان کار در تقویم ورزش و برنامه های ما قرار دارد، تغییر رویکرد و نگاه ویژه به کودکان کار ضروری است و این‌گونه فعالیت‌ها، می‌تواند تاثیر بسزایی در آینده این عزیزان داشته باشد.

کلهری با بیان اینکه شهرداری منطقه پنج در حمایت از تیم فوتبال کودکان کار هماهنگی برگزاری رقابت های دوستانه و حضور ملی پوشان پیشکسوتان و هنرمندان را در این مسابقات بر عهده دارد گفت: سال گذشته در جریان دیدار تیم کودکان کار و سپاهان اصفهان دو نفر از بازیکنان تیم کودکان کار به تیم امید سپاهان اصفهان پیوستند که امیدواریم با برگزاری و ادامه این بازی‌ها سهمی در بهبود شرایط زندگی این قشر داشته باشیم.

شهردار منطقه پنج با تقدیر از هنرمندان و ورزشکاران که برای امورخیریه قدم برمی دارند گفت: در این دیدار دوستانه ورزشکاران و هنرمندانی همچون اشپیتیم آرفی،   نیما نکیسا، ابراهیم شکوری قائم مقام باشگاه پرسپولیس رضا عزیزی کاپیتان اسبق تیم ذوب آهن، سید محمدرضا میرحسینی بازیکن و مربی تیم سپید رود رشت، حسین یاریار بازیکن اسبق بانک ملی، مسعود سیفی بازیکن اسبق تیم ملی فوتسال،  رسول فروغی رئیس دپارتمان داوری فوتبال تهران علی اکبر نوری و امیر آقاجانی حضور داشتند که در جریان مسابقه به تشویق کودکان کار پرداختند و از کنار زمین نکات تکنیکی را برای کودکان کار که از آموزشهای حرفه ای محروم هستند، متذکر شدند که موجب روحیه بخشی و علاقه مندی بیشتر کودکان کار شد.  

 بازیکنان تیم منتخب کودکان کار در رده سنی ۱۴ تا ۱۹ مقابل تیم هنرمندان با ترکیب سید جواد هاشمی، ارشا اقدسی، محمد صیانکی، نیما کرمی مجتبی ظریفیان و حامد تهرانی مجتبی شیری، سامان آقازمانی و مهدی صالح قرار گرفت و با نتیجه دو بر صفر پیروز این رقابت شد.

ایمن سازی فضاهای شهری منطقه ۱۹

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۹ از اجرای طرح ایمن سازی فضاهای شهری با مشارکت کانون های سلامت محور مادر و کودک خبر داد.

مهدی بصیری، افزایش امنیت، رفع موانع فیزیکی و تسهیل تردد شهروندان را از اهداف مهم اجرایی این طرح دانست و گفت: در همین راستا معابر ناایمن شهری با مشارکت اعضای کانون های مادر و کودک شناسایی و در اولویت برنامه های اجرایی این شهرداری قرار می گیرد.

به گفته وی،  نصب تابلوهای جهت یابی برای راهنمایی شهروندان، وجود موانعی فیزیکی مانند نرده و درختهای انبوه، رفع کمبود روشنایی معابر جرم‌خیز، جمع آوری کارتن خواب ها و ... از جمله اقدامات اجرایی برای ایمن سازی فضاهای شهری محسوب می شود.

این مسئول در بخش دیگری با اشاره به آغاز فاز اجرایی طرح همگام سلامت بیان کرد: این طرح در قالب برگزاری دوره های آموزشی تسهیلگری با هدف ارتقای مشارکت و پویایی کانون های اجتماع محور سلامت با حضور اعضای منتخب کانون ها و با مشارکت اداره کل سلامت شهرداری تهران برگزار می شود.

بصیری توانمندسازی دیجیتالی سالمندان، مناسب سازی فضاهای شهری، سبک زندگی دیابتی، چالش پیاده روی، همکده جوانی، فعالیت داوطلبانه گروهی در زمینه بهداشت مساجد، کاهش مصرف پلاستیک، معرفی کسبه بدون فروش دخانیات، گروه های همیاری کاهش وزن را از محورهای این طرح اعلام کرد و افزود: در پایان با توجه به نیاز منطقه، هرکانون در یکی از این محورها فعال خواهد شد.

بیست و یکمین کنگره سرداران و ۴۰۰۰ شهید دارالشهدای تهران

بیست و یکمین کنگره سرداران و ۴۰۰۰ شهید دارالشهدای تهران - منطقه ۱۷ از ۸ بهمن (سالروز وفات حضرت ام البنین (س) تا ۲۲ اسفند (روز بزرگداشت شهدا) به یاد سردار دلها حاج قاسم سلیمانی و پاسداشت شهدای عرصه سلامت با برنامه های متنوعی برگزار می شود.

دبیر ستاد کنگره سرداران و ۴۰۰۰ شهید دارالشهدای تهران - منطقه ۱۷ با اعلام خبر برگزاری بیست و یکمین سال برگزاری این کنگره از ۸ بهمن تا ۲۲ اسفند امسال، با یاد سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی و پاسداشت شهدای خدمت در عرصه سلامت و بهداشت گفت: امسال با توجه به قرار داشتن کشور در شرایط کرونا و لزوم حفظ سلامت مردم، هیات امنای کنگره با برنامه ریزی های صورت گرفته بر آن شدند تا جهت پاسداشت مقام شامخ شهدا، اغلب برنامه های کنگره امسال را با  جمعیت محدود و رعایت  دستورالعمل های بهداشتی برگزار و در فضای مجازی منتشر کند .

رسول آذر سرا افزود: از این رو طبق سنوات ۲۱ سال گذشته، مراسم افتتاحیه کنگره با عنوان “بزرگداشت شهدای معلم و دانش آموز “،   روز چهارشنبه ۸ بهمن ۹۹ با حضور نمادین دانش آموزان در دبیرستان شهدای هویزه منطقه ۱۷ برگزار و بصورت زنده در شبکه شاد و تلویزیون اینترنتی خیمه گاه پخش خواهد شد.

وی برگزاری ۲۱ یادواره مجازی شهدا در ۲۱ مسجد و هیات مذهبی منطقه ۱۷، تحت عنوان “یاد یاران “،   اجرای ۲۱ طرح جهادی کمک مومنانه در راستای کمک رسانی به خانواده های مستضعف دارالشهدای تهران و اجرای ۲۱ ویژه برنامه مجازی “زنگ شهدا “ در روزهای چهارشنبه از ساعت ۱۳ تا ۱۴ در شبکه دانش آموزی شاد را از دیگر برنامه های بیست و یکمین سال برگزاری این کنگره عنوان کرد.

آیین غبار روبی دلها، عطر افشانی حرم های مطهر شهدای گمنام مدفون در آستان مقدس امام زاده حسن(ع)، بوستان زمزم و ابوذر، کاشت نهال به یاد ۴۰۰۰ شهید منطقه توسط دانش آموزان در روز درختکاری، برگزاری طرح شهید علمدار در قالب برگزاری روضه های فاطمی درب منازل شهدا، رونمایی از یادمان دارالشهدای تهران در بهشت زهرا (س) و باغ موزه دفاع مقدس و کوچه باغ شهدا، از دیگر برنامه های جنبی این کنگره خواهد بود.  

دبیر ستاد کنگره سرداران و ۴۰۰۰ شهید دارالشهدای تهران - منطقه ۱۷ همچنین از افتتاح شبکه تلویزیون اینترنتی خیمه گاه (بعنوان اولین قرارگاه رسانه ای دارالشهدای تهران) و برگزاری جشنواره فیلم کوتاه موبایلی با موضوع خاطرات ایثارگران و خانواده معظم شهدا خبر داد و اضافه کرد که طرح هدیه ای به ملکوتیان با ۴۰۰۰ ختم قرآن کریم برای شادی ارواح طیبه شهدا، باغبانان لاله ها و اموات همزمان با برگزاری دیگر برنامه های کنگره امسال اجرا خواهد شد.

منطقه ۱۷ تهران با تقدیم ۴۰۰۰ شهید، بیشترین آمار شهدا را نسبت به وسعت منطقه ای در کشور به خود اختصاص داده و کنگره سرداران و ۴۰۰۰ شهید دارالشهدای تهران - منطقه ۱۷ بیست و یک سال است که بصورت مردمی و خودجوش توسط خانواده های معظم شهدا، جمعی از علما، فعالین و دغدغه مندان حوزه ایثار و شهادت و مردم در حال فعالیت است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha