۶۴ درصد مردم جهان وضعیت اقلیمی را اضطراری می‌دانند

تهران- ایرنا- براساس نتایج نظرسنجی سازمان ملل، ۶۴ درصد از ۵۰ کشور در جهان بر این باورند که تغییرات اقلیمی در وضعیت اضطراری جهانی قرار دارد.

به گزارش ایرنا از شبکه جهانی آب و هوا،  نتایج نظرسنجی که با همکاری برنامه توسعه سازمان ملل و دانشگاه آکسفورد صورت گرفته، نشان می دهد که به رغم شیوع ویروس کرونا، تغییرات اقلیمی در وضعیت بحرانی قرار گرفته است.

نتایج نظرسنجی که در روز چهارشنبه منتشر شده برگرفته از نظرات بیش از نیمی از مردم جهان است.

در برخی از کشورهای جهان این برای اولین بار است که نظرسنجی در این سطح گسترده در مورد موضوع تغییرات آب و هوایی انجام می شود.

در این نظرسنجی، از شرکت کنندگان سوال شد که آیا تغییرات آب و هوایی یک وضعیت اضطراری جهانی است؟  آیا آنها از ۱۸ سیاست اساسی آب و هوا در ۶ حوزه عملیاتی اقتصاد، انرژی، حمل و نقل، غذا و کشاورزی، طبیعت و حمایت از مردم پشتیبانی می کنند.

نتایج نظرسنجی نشان می دهد که مردم اغلب خواهان سیاست های گسترده آب و هوایی نسبت به سیاست های وضعیت فعلی هستند. به عنوان مثال، در هشت کشور از ۱۰ کشور اکثریت از انرژی تجدیدپذیر بیشتری حمایت می کنند.

"آچیم اشتاینر" مدیر برنامه توسعه سازمان ملل گفت: نتایج این نظرسنجی به وضوح نشان می دهد که اقدامات اضطراری آب و هوایی از حمایت گسترده مردم سراسر جهان از نظر ملیت ها، سن، جنسیت و سطح تحصیلات برخوردار است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =