ایجاد زنجیره دانشگاهی برای تولید دارو و مکمل‌های غذایی دام و طیور

تهران - ایرنا - معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: ارتباط موسسات دانشگاهی با بخش‌های مختلف این معاونت برای ایده‌پردازی و ایجاد یک زنجیره دانشگاهی در زمینه تولید داخلی داروها و مکمل‌های مورد نیاز بخش دام، طیور و آبزیان است.

به گزارش وزارت جهاد کشاورزی، «مرتضی رضایی» روز چهارشنبه در بازدید از پارک علم و فناوری گیاهان دارویی دانشگاه شهید بهشتی اظهارداشت: باید حلقه‌های تولید در کشور به هم متصل شوند تا بتوانیم فاصله تولید و صنعت کشور با دنیا را کاهش دهیم.

وی با بیان این که حدود ۱۱ میلیون تن شیر، ۲.۵ میلیون تن گوشت مرغ و یک میلیون تن تخم مرغ سالانه در کشور تولید می‌شود، افزود: این صنعت در کشور به نسبت دیگر صنایع در استفاده از دانش و تکنولوژی پیشرو است، بنابراین وسعت کار برای بخش دانشگاهی در این صنعت بسیار زیاد است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: رسانه ملی باید نتایج علمی به دست آمده از تحقیقات محققین را به مردم اطلاع‌رسانی کند که در این زمینه نیاز به تلاش بیشتر وجود دارد.

وی افزود: بسیاری از دستاوردهای تحقیقاتی محققین بخش کشاورزی در مکمل‌ها و داروهای دام و طیور استفاده می‌شود و لازم است دامداران با این دستاوردها آشنا شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =