مدیرعامل ایدرو: تحریم‌ها محدودیتی در توسعه صنایع ایجاد نمی‌کند

بجنورد_ ایرنا_ معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) گفت: صنایع کشور در شرایطی است که تحریم‌ها، اگرچه کار را سخت تر و تلاش را بیشتر خواهد کرد، ولی نمی‌تواند محدودیتی برای رشد و توسعه صنایع ایجاد کند.

به گزارش ایرنا محسن صالحی نیا عصر چهارشنبه در حاشیه بازدید از مجتمع صنعتی فولاد و شرکت لوله گستر اسفراین در جمع خبرنگاران با اشاره به تحریم برخی صنایع کشور از جمله فولاد اسفراین از سوی دولت آمریکا، اظهار داشت: مجتمع صنعتی فولاد اسفراین شرایط مناسبی از لحاظ تولید، ایجاد ارزش افزوده و راهبردی کار دارد اما لازمه استمرار تولید برای هر فعالیت تولیدی به‌روزرسانی، توسعه و افزایش ظرفیت و فراهم کردن شرایط برای حضور در عرصه های رقابتی است.
وی افزود: محدودیت های تحریم اگر چه در مرحله اول ممکن سبب نگرانی هایی شود ولی با اشرافی که به این موضوع پیدا شده است و استفاده از ظرفیت توان مهندسی کشور، اکنون در وضعیتی هستیم که تحریم ها قادر به محدودسازی رشد و توسعه صنایع کشور نیست و همچنان که مرحله راه اندازی را پیموده ایم، مسیر توسعه را هم طی خواهیم کرد.

حمایت وزارت نفت از افزایش تولید لولهگستر
مدیرعامل ایدرو با بیان اینکه لوله های بدون درز تولیدی شرکت لوله گستر اسفراین از فناوری های برتر کشور و بی نظیر در منطقه است، گفت: نیازمندیهای صنعت نفت که در سالهای گذشته از طریق واردات تامین می شد اکنون با استفاده از توان فنی و اقدامات مهندسان داخلی شرکت لوله گستر اسفراین به نقطه بسیار مطلوبی رسیده است.
صالحی نیا افزود: وزیر نفت و مسوولان صنعت نفت کشور نیز در هفته جاری در بازدید از غرفه شرکت ‌لوله گستر در نمایشگاه نفت و گاز بر این امر صحه گذاشتند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تاکید وزیر و مسوولان وزارت نفت بر بهبود شرایط این شرکت در رفع محدودیت ها و افزایش و توسعه ظرفیت تولید این شرکت صنعتی است و ما نیز قول می دهیم بر اساس ظرفیت مورد نیاز کشور، میزان تولید این شرکت نسبت به وضعیت کنونی به بیش ۲ برابر افزایش پیدا کند.
به گزارش ایرنا مجتمع صنعتی فولاد آلیاژی و شرکت لوله گستر اسفراین از شرکت های صنعتی زیرمجموعه ایدرو هستند که مجتمع فولاد آلیاژی، بزرگترین تولید کننده مقاطع فولادی و آلیاژی خاورمیانه و شرکت لوله گستر نیز تنها تولید کننده لوله بدون درز مورد استفاده در صنایع نفت و گاز کشور است.
شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد که با دارا بودن ۲ مجتمع بزرگ فولاد و لوله گستر و نیز صنایع پایین دستی آن، قطب صنعتی خراسان شمالی به شمار می رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha