۱۰۶۳ مددجوی کهگیلویه و بویراحمد از آموزش فنی و حرفه ای بهره مند شدند

یاسوج- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد گفت: یک هزار و ۶۳ مددجوی زیر پوشش کمیته امداد این استان از ابتدای امسال تاکنون از آموزش فنی و حرفه ای بهره مند شده اند. 

قباد مبشری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اعتبار هزینه شده برای ارائه آموزش فنی و حرفه ای به این تعداد از مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمدچهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بود. 

وی افزود: آموزش فنی و حرفه ای ارائه شده به این تعداد از مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد شامل پایدارسازی و توسعه طرح‌ های اشتغالزایی، کارآفرینی، حرفه ‌آموزی، کاریابی و مهارت‌ آموزی بوده است. 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: یکی از اولویت ‌های مهم کاری کمیته امداد کشور و این استان ارائه آموزش‌ فنی و حرفه ‌ای به مددجویان زیر پوشش و ترویج کارآفرینی بین آنان است.   

مبشری عنوان کرد: نخستین گام برای توانمندسازی اقتصادی مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد بحث اشتغال بوده و ارائه آموزش‌ فنی و حرفه ‌ای نیز زمینه ‌ساز ایجاد اشتغال پایدار بین آنان است. 

وی ابراز داشت: آموزش ‌های مهارتی متناسب با بازار کار به استقلال اقتصادی مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد و خروج تدریجی آنان از چرخه حمایتی این نهاد کمک بسزایی می ‌کند. 

مبشری گفت: ارائه آموزش‌ فنی و حرفه ‌ای می ‌تواند در کوتاه ‌ترین زمان ممکن مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد را برای ورود به بازار کار آماده کند و این امر در زمینه ایجاد اشتغال و افزایش تولید داخلی از اهمیت ویژه ‌ای برخوردار است.

افزون بر ۴۵ هزار خانوار با جمعیتی بیش از ۱۱۴ هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد هستند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =