دستاوردهای انقلاب، خلاقانه به نسل جدید منتقل شود

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار کنگاور با بیان اینکه در معرفی ارزش‌های نظام باید به گفتمان نسل جدید توجه شود، بر ضرورت ترویج دستاوردهای انقلاب اسلامی در بین نوجوانان و جوانان با برنامه‌های خلاقانه تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، فرزاد الماسی روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری کنگاور که در سرسرای بخشداری برگزار شد، اظهار داشت: ملت ایران در طول ۴۱ سال از پیروزی انقلاب در تمامی صحنه ها حضور داشتند و در مقابل همه ناملایمت ها، سختی ها و مصائب مقاومت و ایستادگی کردند.
او دهه فجر را فرصت مغتنمی برای بازخوانی تاریخ انقلاب، مرور اهداف و آرمان های امام خمینی (ره) و ایثارگری های شهدا و ملت ایران در دوران پر فراز و نشیب انقلاب و هشت سال دفاع مقدس دانست.
رییس شورای اداری کنگاور با تأکید بر توجه به حوزه جوانان خاطرنشان کرد: جوانان ما باید بدانند که نظام جمهوری اسلامی چه دستاوردهایی داشته است.
الماسی افزود: بیان دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی در سال های گذشته به رغم تمامی محدودیت ها و تحریم ها از اولویت های مدیران اجرایی است چرا که امروز دشمن با طرح سوالات واهی درصدد ناکارآمد جلوه دادن انقلاب در حوزه های مختلف است و بیان دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی می تواند منجر به ایجاد امید و نشاط در جامعه شود.
فرماندار کنگاور در ادامه با اشاره به اینکه انتخابات از دستاوردهای مهم انقلاب شکوهمند اسلامی است، افزود: آنچه در انتخابات ۱۴۰۰ حائز اهمیت است شرایط خاص کشور به واسطه تحریم ها و شرایط اقتصادی می باشد، ضمن اینکه بیماری کرونا نیز شرایط خاصی را ایجاد کرده است، در چنین شرایطی برای اینکه دشمن را ناامید کنیم و پمپاژ یاس و ناامیدی آنها را خنثی کنیم باید هم اندیشی کنیم تا شرایط حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای فراهم شود.
وی همچنین در ادامه با اشاره به روند صعودی نمودار کرونا در کنگاور و تغییر رنگ از آبی به زرد گفت: متاسفانه شاهد سهل انگاری و بی توجهی مردم در تجمعات و به خصوص آیین های شادی و عزا هستیم که نتیجه ی آن قطعا پیک چهارم کرونا در شهرستان خواهد بود.

امام جمعه کنگاور هم در این جلسه با انتقاد از برگزاری دیرهنگام جلسه هماهنگی ستاد دهه فجر در این شهرستان گفت: متاسفانه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه عملکرد قابل قبولی نداشته و باعث شده جلسه هماهنگی ستاد دهه مبارک فجر با تاخیر زیاد برگزار شود.
 حجت الاسلام علی محمد لروند بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران و مؤلفه‌های آن با هیچ انقلاب دیگری در دنیا قابل مقایسه نیست؛ پس برای مرور حوادث این انقلاب ارزشمند، اهمیت برگزاری مراسم بزرگداشت ایام دهه فجر امری ضروری است.
وی در ادامه اظهار داشت: از پرستاران و کادر درمانی که در پیک های مختلف کرونا با از خودگذشتگی که مرهمی برای بیماران به ویژه مبتلایان کرونایی بوده اند و همت آن‌ها وسیله‌ای برای بازگشت مجدد سلامتی به مردم است، قدردانی می کنم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان کنگاور هم در این جلسه اظهار داشت: به برکت انقلاب اسلامی، ایران به قدرت منطقه تبدیل شده است و دشمنان در تلاش هستند دستاوردهای این انقلاب را وارونه نشان دهند.
سرهنگ علی اصغر اله دانه با تاکید بر اینکه اصحاب رسانه در شهرستان کنگاور در مناسبت‌های مختلف یار و یاور دستگاه‌های فرهنگی و خدمات رسان هستند، گفت: از خبرنگاران درخواست دارم دستاوردهای انقلاب اسلامی را در دهه فجر امسال نیز به جامعه منتقل کنند.
وی از اجرای برنامه های فرهنگی متنوعی در سطح شهرستان به مناسبت دهه فجر خبر داد و تصریح کرد: دیدار با امام جمعه شهرستان، نشست خبری، اجرای زنگ انقلاب، رژه خودرویی، جشن های آیینی، تجلیل از پرستاران و برگزاری رزمایش بزرگ مومنانه از ویژه برنامه‌های این ایام است.
شهرستان کنگاور در ۹۰ کیلومتری شرق کرمانشاه قرار دارد و از جمعیت ۸۰ هزار نفری برخوردار است.

سرخط اخبار استان‌ها