۸ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۱۷
کد خبرنگار: 784
کد خبر: 84201494
۰ نفر

برچسب‌ها

آیا سربازان ناپدید شده سومالی به جنگی ناخواسته فرستاده شده اند؟
سربازان سومالی / عکس آرشیوی است

تهران – ایرنا – خانواده سربازان ناپدید شده سومالی که برای آموزش های نظامی به اریتره رفته اند اکنون درصدد یافتن پاسخی به این سوال هستند که آیا آنها به طور سری برای جنگ در منطقه تیگرای در شمال اتیوپی فرستاده شده اند؟

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت سومالی به طور قاطع اعزام حتی یک سرباز به تیگرای را رد کرده است.

دولت مرکزی اتیوپی ماه نوامبر گذشته عملیاتی نظامی را علیه مقامات محلی وابسته به جبهه آزادیبخش تیگرای آغاز کرده است.

ناپدید شدن سربازان سومالی نگرانی شدیدی در این کشور ایجاد کرده و دولت سومالی تحت فشار روزافزونی برای روشن کردن سرنوشت این سربازان قرار گرفته است.

این فشار بر دولت سومالی در حالی است که دولت این کشور برای برگزاری انتخاباتی که در میان بحران های شدید این کشور چند بار به تعویق افتاده، دچار مشکل شده است.

خانواده های سربازان در نامه ای به « محمد عبدالله محمد» رئیس کمیسیون امور خارجی پارلمان سومالی خواستار مشخص شدن تعداد سربازان اعزام شده به اریتره برای آموزش نظامی و زمان بازگشت آنها به کشورشان شده اند.

« روی حسین ابراهیم » پدر یکی از سربازان ناپدید شده گفته است که ۲۲ روز قبل با پسرش صحبت کرده و گفته که بجای آموزش در کشورش به اریتره فرستاده شده است.

این سرباز افزوده است: نگران هستم زیرا برخی ازهمقطارانم به مکانی ناشناخته در خارج پادگان فرستاده شده اند.

«عثمان ابوبکر دوبی» وزیر اطلاع رسانی سومالی گفت که ناپدید شدن سربازان فقط یک ادعا است و هیچ سربازی از سومالی در منطقه تیگرای نمی جنگد و دولت اتیوبی هم درخواستی برای اعزام نیرو از سومالی نداشته است.

سخنگوی وزارت خارجه اتیوپی هم تاکید کرده که این کشور ازهمسایگان و دیگر کشورها برای مشارکت در این منازعه درخواستی نکرده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =