فرماندار تیران و کرون: جوانان توانمند در انتخابات شوراها ثبت‌نام کنند

اصفهان- ایرنا- فرماندار تیران و کرون گفت: جوانان توانمند، کارآمد و خلاق برای عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا ثبت نام و مردم به آنان اعتماد کنند.

به گزارش ایرنا، مجید حججی روز چهارشنبه در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان این شهرستان در فرمانداری با اشاره به در پیش بودن انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا افزود: مدیریت و پارلمان شهری در ارائه خدمت به مردم هر منطقه نقش و جایگاه مهمی دارد و اعتبارات و بودجه‌های این نهاد در یک سال در برخی از شهرها از بودجه‌های دستگاه‌های دولتی بیشتر است.

وی بیان‌ کرد: نیروهای جوان به دلیل انگیزه، توانایی‌های جدید، فکر نو و انرژی مضاعف بیش از دیگر گروه‌های سنی قادر به برنامه ریزی و فعالیت برای منطقه خود هستند و به دلیل این ظرفیت باید زمینه سازی برای حضور آن‌ها در مسئولیت‌های اجتماعی مثل شوراهای اسلامی شهر و روستا فراهم شود.

وی از جوانان خواست تا اسفندماه برای عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا ثبت نام و عموم جامعه افراد توانمند در این حوزه را ترغیب و به آنان اعتماد کنند که آینده محل زندگی به نحو مطلوب پیش برود.

فرماندار تیران و کرون یادآور شد: باید نگرش عمرانی و شهرسازی در بین اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا تغییر و توسعه همه جانبه و پایدار را ببینند تا در ابعاد مختلف شاهد رشد و پیشرفت باشیم.

حججی با اشاره به اینکه تشکیل شورای مشورتی در ذیل ستاد ساماندهی جوانان شهرستان‌ها اقدامی ارزشمند برای هم افزایی بین نیازهای این قشر شده است، خاطرنشان‌کرد: مدیران با سن بالای ۶۰ سال قادر به تصمیم گیری برای جوانان امروز جامعه نیستند و باید افراد جوان نیازسنجی و با ارائه راهکار نحوه تصمیم‌گیری در این ستاد و سایر حوزه ها را مدیریت کنند.

به اعتقاد وی پیشنهادات شورای مشورتی جوانان تیران و کرون به ستاد ساماندهی این شهرستان، فرصت‌های خوبی را ایجاد کرد که تقویت عملکرد در حوزه جوانان، کاهش آسیب‌های اجتماعی، ساماندهی اوقات فراغت و بررسی نیازهای واقعی این قشر از جمله رهاوردهای آن بوده است.

حججی از دستگاه‌های اداری و سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه اوقات فراغت خواست تا برنامه های جدیدی را برای فراغت افراد ویژه ایام کرونا و پسا کرونا آماده کنند تا از چالش ها و مشکلات آینده پیشگیری شود.

در این نشست از ۱۲ موسسه مردم نهاد و دولتی تیران و کرون که فعالیت‌های اوقات فراغت فعالیت شاخص داشته و موفق به کسب رتبه در جشنواره برترین های اوقات فراغت بوده اند، تجلیل شد.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان در تاریخ ۲۸ خرداد سال ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهرها از ساعت هشت صبح روز چهارشنبه تاریخ ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۹ آغاز و تا ساعت ۱۸ روز سه شنبه تاریخ ۲۶ اسفندماه۱۳۹۹ به مدت هفت روز ادامه می‌یابد.

همچنین ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستاها و گروه ‌های عشایری از ساعت هشت صبح روز دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ آغاز و تا ساعت ۱۸ روز یکشنبه ۲۲ فروردین به مدت هفت روز ادامه می‌یابد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha