۸ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۲۱
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 84201449
۴ نفر

برچسب‌ها

یک شهرک صنعتی در پهنه نیزار قم احداث می شود

قم‌- ایرنا - رئیس اداره طرح و برنامه سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: با توجه به استعدادها و ظرفیت های پهنه صنعتی نیزار استان ایجاد یک شهرک صنعتی در این محدوده در حال پیگیری است و مجوزهای آن نیز تا پایان سال جاری اخذ خواهد شد.

محمد جواد ناطق روز چهارشنبه در حاشیه بازدید فرماندار قم از پهنه صنعتی نیزار در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: پهنه صنعتی نیزار با توجه به شرایط اقلیمی و مباحث زیرساختی مثل آب، برق، گاز که از مسائل عمده قم است یکی از هدف های مهم تولیدی و اقتصادی این استان می باشد.

وی گفت: متاسفانه قم از استان های کم آب کشور به شمار می آید از این رو توسعه صنایعی که به آبی کمتری نیاز دارند جزو سیاست های راهبردی صنایع استان است.

رئیس طرح و برنامه صمت قم ادامه داد: اما با توجه به اینکه از سال ها قبل این زیرساخت ها در پهنه نیزار دیده شده در این منطقه سیاست بر این است واحدهای بزرگ و تا حدودی نیازمند آب و زیرساخت های انرژی آبی استقرار پیدا کند.

ناطق وجود شرکت فولاد غرب آسیا را در این پهنه صنعتی مورد توجه قرار داد و گفت: وجود شرکت های تولیدی مرتبط مانند شرکت فولاد مرصاد به جهت نقشی که در تامین مواد اولیه دارند نیز می توانند تکمیل کننده زنجیره تولید باشند.

وی اقدام های صورت گرفته در جهت گسترش و توسعه این پهنه صنعتی را موفق ارزیابی کرد و گفت: در این پهنه دنبال احداث یک شهرک صنعتی نیز هستیم، و شرکت شهرک های استان که متولی این کار است کارها را پیش برده و امیدواریم بتوانیم تا پایان سال مجوزهای اولیه را بگیریم که سال آینده بحث های زیرساختی، جدول بندی و مباحث واگذاری زمین آن دنبال شود.

ناطق خاطرنشان کرد: در پهنه صنعتی نیزار حدود هشت واحد صنعتی فعال وجود دارد و بیش از ۱۵ مجوز صنعتی نیز صادر شده است.

وی افزود: در این محدوده قریب به هزار و ۵۰۰ اشتغال ایجاد شده و در صورتی که واحدهای در دست اجرا نیز در مدار تولید قرار بگیرند این ظرفیت ۲ برابر نیز خواهد شد.

پهنه صنعتی نیزار در ۳۵ کیلومتری جاده قم - سلفچگان قرار دارد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =