مادران و همسران شهدا عزت و افتخار کشور هستند

تهران - ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در مراسم تجلیل از مادران و همسران شهدا گفت: مادران و همسران شهدا همچون حضرت زهرا (س) و خانم ام‌البنین الگوی زنان آزاده و مسلمان بوده و عزت و افتخار برای کشور هستند.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا، مراسم تجلیل از  مادران و همسران گرانقدر شهدا در سالروز وفات خانم ام‌البنین (س) مادر حضرت ابوالفضل العباس (ع) در باغ موزه دفاع مقدس سالن شهدای خلیج فارس ، با حضور سعید اوحدی و جمعی از مسئولان لشکری و کشوری با  رعایت موازین بهداشتی ، برگزار شد .


اوحدی با بیان اینکه امروز روز مهمی است که در جمع ما مادران و همسران و فرزندان شهدا هستند اظهار کرد: در تاریخ نگاری شیعه و اسلام در مقام دو بانوی بزرگوار حضرت خدیجه(س) مادر حضرت زهرا (س) و همسر پیامبر گرامی اسلام و همچنین  خانم ام البنین (س) حق مطلب ادا نشده است که باید کار بیشتری صورت گیرد. 


وی افزود: سالروز وفات خانم ام البنین یکی از اشخاص تاثیر گذار در اسلام که هم زمان شده با مراسم بزرگداشت مادران و همسران و فرزندان شهدا، توفیقی برای ماست و  واقعا در این مراسم حضور شهدا را می توان احساس کرد .


رییس بنیاد شهید با بیان اینکه مادران و همسران شهدا قدم بر چشم خادمان خود در بنیاد شهید گذاشته اند، ادامه داد: تاکید بر برگزاری این مراسم که در عالی ترین شرایط خود برگزار می شود دلایل خاصی دارد، ما و خادمان شهدا  به دنبال درس گرفتن از شما مادران شهدا و خانم ام البنین بعنوان الگوی ایثار و شهادت در اسلام هستیم .


اوحدی تاکید کرد: خانواده شهدا نیاز به مراسم بزرگداشت ندارند ما بعنوان خدمتگزار خانواده های شهدا و ایثارگران می آییم در این مراسم ها تا درس وفاداری و ایثار و گذشت  از شما بزرگان فرا بگیریم.
معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید گفت: این برکتی که خداوند به شما مادران و همسران و فرزندان شهدا داد عزتی بزرگ برای کشور جمهوری اسلامی است و به نقل از رهبر معظم انقلاب این عزیزان عزت و افتخار کشور و اسلام هستند .


وی ادامه داد: سه مادر شهید داریم که در راه اسلام ۹ و ۸ و ۷ شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کردند که یکی از آنان مادر هفت شهید الحمدلله در قید حیات هستند واقعا ما به شما بزرگواران افتخار آمیز کنیم .


اوحدی با اشاره به اینکه اگر حضرت عباس(س) پاسدار حرم اهل بیت بود امروز تاریخ تکرار شد و شهدای حرم و رزمندگان منطقه همچون شهید حاج قاسم سلیمانی به تاسی از حضرت ابوالفضل از حرم اهل بیت و حضرت زینب دفاع کردند .


وی در ادامه با تجلیل از شهدای مدافع سلامت و شهدای مدافع حرم گفت: امروز مکتب سلیمانی و شهدای سلامت و مدافع حرم، چراغهای روشنی برای تعالی جوانان و جامعه هستند .


رییس بنیاد شهید ادامه داد: در سخت ترین شرایط تحریم به همت و تلاش کادر درمانی از حریم مردم دفاع شد و این مدافعان راستین در جهان  عزت بوجود آوردند. 


وی افزود ترامپ بعنوان دشمن مردم ایران امروز در پست ترین مقام قرار دارد و شهدای ما همچون شهید سلیمانی در جایگاه عالی قرار گرفته اند .

دفاع از ارزشها
علی اصغر جعفری مدیر عامل موزه دفاع مقدس دیگر سخنران این مراسم با اشاره تفریب  ۴۲ امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت به برکت انقلاب اسلامی  ایران کشوری است که امروز از ارزشهای اسلامی دفاع می کند و شهدای ما در ادامه راه ائمه اطهار فداکاری کردند و پیروز شدند و این بزرگترین عزت برای مردم ماست .


مادران  همسران شهدا ارزشهای واقعی ما هستند
حجت الاسلام مرودی رییس سازمان فرهنگی شهرداری تهران نیز گفت امروز مادران و همسران شهدا تجلیل می شوند این عزیزان  ارزشهای انقلاب و کشور  ما هستند، خانواده شهدا  ارزشهای واقعی ما هستند و ماندگار می باشند . امروز اسلام به نقل از امام خمینی ره از مادران و همسران شهدا تجلیل می کند .

تجلیل از مادران و همسران شهدای شاخص 


در این مراسم از سرکار خانم فاطمه امراللهی مادر ۵ شهید و همسر شهید نورمحمدی ، خانم فاطمه قبادی مادر سه شهید برادران شهیدان شایانفر ، خانم جعفر پور  جانباز و همسر شهید، مادر و خواهر شهید جعفر پور ، خانم صفر زاد  مادری که تنها فرزند خود را تقدیم کرد  شهید ابراهیم قاسمی ،
خانم ترک مادر اولین شهید مدافع حرم شهید محرم ترک ، خانم عبدی  شهید ناجا سرباز وطن شهید پرویز کرم‌ پور بعنوان مادران و همسران شهدای شاخص و چند شهیدی تجلیل شد .


در این مراسم ضمن رعایت اصول بهداشتی از شهید حاج قاسم سلیمانی، شهدای جبهه مقاومت و شهدای دانشمند ایران اسلامی تجلیل بعمل آمد.

پاکدل معاون تعاون بنیاد شهید، سردار هداوند جانشین فرمانده پلیس تهران بزرگ، حمید علی صمیمی رییس بنیاد شهید تهران بزرگ، جلالی رییس امور ایثارگران شهرداری تهران، فریده اولاد قباد مشاور امور زنان رییس بنیاد شهید در این مراسم شرکت داشتند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha