اعتراف دو بانک بزرگ امارات به کاهش سود در اثر کرونا و نوسانات بازار

تهران – ایرنا - دو بانک بزرگ در امارات متحده عربی به کاهش سود خود در سال گذشته میلادی (۲۰۲۰) اعتراف و علت آن را پرداخت پول هایی هنگفت برای مقابله با پیامدهای بحران همه گیری ویروس کرونا بر اقتصاد کشورهای عرب حوزه خلیج فارس اعلام کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، بانک ملی امارات بزرگترین بانک در امارت دبی گزارش داد که سود خالص آن ۵۲ درصد کاهش یافته و به ۱.۹ میلیارد دلار رسیده در حالی که در سال ۲۰۱۹ ، ۳.۹ میلیارد دلار سود کرده بود.

این بانک که دومین بانک بزرگ در امارات متحده عربی محسوب می‌شود، اعلام کرد : ۲.۱۵ میلیارد دلار برای جبران خطرهای احتمالی ناشی از شیوع و همه گیری ویروس کرونا تخصیص داده که ۶۵ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

شیخ «احمد بن سعید آل مکتوم» رئیس هیات مدیره این بانک گفت: بانک ملی امارات در دبی سال ۲۰۲۰ حدود ۷ میلیارد درهم یعنی ۱.۹ میلیارد دلار سود خالص داشت این در حالی بود که این بیماری همه گیر جهانی زیان های بزرگی را به افراد و جوامع و شرکت ها وارد کرد.

در پایتخت امارات ، بانک ابوظبی به عنوان بزرگترین بانک این کشور دیروز سه شنبه اعلام کرد که سال گذشته میلادی ۲.۹ میلیارد دلار سود کسب کرده است در حالی که  در سال ۲۰۱۹  سود آن ۳.۴ میلیارد دلار بود.

این بانک افزود: علت کاهش سود آن آشفتگی اقتصاد جهانی ناشی از شیوع و همه گیری ویروس کرونا  و نرخ بهره پایین و نوسانات بازار بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

سرخط اخبار جهان