بیمه اجتماعی روستاییان، گامی در تحقق عدالت است

یزد- ایرنا- معاون بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور گفت: بیمه اجتماعی روستاییان به عنوان یک پشتوانه برای جامعه هدف و گامی در جهت عدالت و رفع نابرابری‌های اجتماعی است.

به گزارش ایرنا علی اخوان بهبهانی روز چهارشنبه در نشستی با معاون هماهنگی سپاه الغدیر و مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری استان یزد افزود: اساس تشکیل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر حمایت از اقشار ضعیف جامعه و تحت پوشش قرار دادن این قشر زحمتکش است.

وی با اشاره به تشکیل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان از سال ۸۴ اظهار داشت: بیمه اجتماعی روستائیان با هدف عبور از کمک های حمایتی به خدمات بیمه ای برای حفظ عزت خانواده ها و تأمین معیشت آنها تشکیل شده تا افراد دیگر نیاز به اثبات فقر خود نداشته باشند.

اخوان بهبهانی خاطرنشان کرد: صندوق یاد با کمک ۲ برابری توسط دولت موجب شده تا قشر کم درآمد جامعه که بار تولید را به دوش دارند راحت‌تر بتوانند بیمه شوند و در آینده از مزایایی بازنشستگی برخوردار شده و از لحاظ اقتصادی احساس آرامش داشته باشند.

 معاون بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور در مورد پرداخت حق بیمه این صندوق اضافه کرد: یک سوم حق بیمه را بیمه شده و ۲ سوم آن توسط دولت پرداخت می‌شود و روستائیان و عشایر و کشاورزان می‌توانند با مراجعه به کارگزاری‌ها، زیرپوشش این صندوق قرار گیرند، زیرا عمده فعالیت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را کارگزاری‌ها بیمه بر عهده دارند.

اخوان بهبهانی تصریح کرد: با توجه به انعقاد تفاهم نامه ای که بین بسبج و صندوق امضا شد بزودی  افراد بسیجی فاقد بیمه  از مزایای این صندوق بهره مند می شوند. 

این مسوول مهمترین مشکل برای تحت پوشش قرار دادن روستاییان در صندوق بیمه اجتماعی را فرهنگ سازی و اطلاع رسانی دانست و افزود : مسئولان باید فرهنگ سازی را در اولویت کار خود قرار داده و روستاییان را با مزیت های این صندوق آشنا کنند.

هم اکنون ۲۴ هزار و ۶۷۷ نفر عضو صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و کشاورزان و عشایر استان یزد هستند که از این تعداد ۱۱ هزار نفر بیمه خود را به صورت مستمر پرداخت می‌کنند و سه هزار و ۳۱۶ نفر  مستمری بگیران صندوق هستند.

هم اکنون ۸۷ درصد از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت استان یزد در ۲۴ شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می کنند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha