فروش ۲۵۰۰ میلیون اوراق مالی اسلامی

تهران- ایرنا- براساس اعلام وزارت امور اقتصادی و دارایی در سی و پنجمین هفته عرضه اوراق مالی و اسلامی ۲ هزار و ۵۲۶ میلیارد تومان اوراق به فروش رسید.  

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وزارت امور اقتصادی و دارایی،  خزانه داری کل کشور وزارت امور اقتصادی و دارایی طی اطلاعیه‌ای نتیجه سی‌ و پنجمین هفته عرضه اوراق بهادار دولتی منتهی به مورخ هشتم بهمن ماه را اعلام کرد.  

طبق تصمیمات اتخاذ شده در راستای تأمین مالی بهینه، در جلسه منتهی به ۱۱ آبان ماه ۹۹ علاوه بر برگزاری حراج و اخذ سفارش‌های خرید اوراق از متقاضیان در سامانه‌های بازار بین‌بانکی کارگزاری بانک مرکزی و مظنه‌یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران انجام شد.  

همچنین در این جلسه با استفاده از ساز و کار تعهد پذیره‌نویسی مبلغ ۲ هزار و ۵۲۶ میلیارد تومان اوراق به فروش رسید.

براساس این گزار وزارت امور اقتصادی و دارایی برای تأمین مالی اقتصاد کشور با کمترین تبعات تورمی، طی ماه‌های اخیر نسبت به انتشار اوراق بهادار دولتی با استفاده از روش‌های مختلف از جمله انتشار اسناد خزانه اسلامی و برگزاری سی و پنج هفته عرضه اوراق بدهی و نه مرحله پذیره نویسی اوراق اقدام کرده است که از این طریق تاکنون، در مجموع ۱۵۵ هزار و ۹۳۰  میلیارد تومان شامل ۱۰۱ هزار و ۲۳۰  میلیارد تومان به صورت عرضه نقدی و ۵۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان در قالب اسناد خزانه اسلامی تأمین مالی انجام شده است.

همچنین حسب تمهیدات اتخاذ شده توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی، متقاضیان می‌توانند در تمامی روزهای معاملاتی از طریق بازار سرمایه نسبت به خرید اوراق دولت در نمادهای منتشره اقدام نمایند. یادآور می‌شود پیش از این خرید اوراق دولت در بازار سرمایه صرفاً در یک روز معاملاتی در هر هفته میسر بود.  

بر اساس این گزارش حسب تصمیمات اتخاذ شده در راستای تأمین مالی بهینه در هفته جاری سی‌ و پنجمین هفته عرضه اوراق بدهی، متعهد پذیره‌نویسی و همچنین عرضه روزانه اوراق مالی اسلامی درتاریخ‌ چهارم تا هشتم بهمن ماه امسال برگزار شد که پس از اخذ سفارش‌های خرید اوراق از متقاضیان یادشده در سامانه‌های بازار بین‌بانکی کارگزاری بانک مرکزی و مظنه‌یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، مجموعاً مبلغ دو هزار و ۵۲۶ میلیارد تومان اوراق به فروش رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

سرخط اخبار اقتصاد