امید: لایحه دهیاری‌ها، تقریبا اختیارات شهرداران را به دهیاران می‌دهد

تهران- ایرنا- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور درباره تصویب لایحه اصلاح و الحاق موادی به ماده واحده قانون تاسیس دهیاری‌های خودکفا در روستاهای کشور، گفت: در این لایحه تقریبا اختیارات شهرداران به دهیاران در سطح روستاها سپرده خواهد شد و برای این امر چارچوب قانونی تعریف شده است.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی معاونت توسعه روستایی مناطق محروم ریاست جمهوری، «محمد امید» معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور روز چهارشنبه اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام شده توسط معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور و تاکیدات اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، لایحه اصلاح و الحاق موادی به ماده واحده قانون تاسیس دهیاری‌های خودکفا در روستاهای کشور در جلسه امروز هیات دولت تصویب شد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور افزود: براساس این لایحه اختیارات دهیاری‌ها در حوزه مدیریت روستا، ساخت و سازها، تخلفات ساختمانی، عوارض محلی، بهای خدامت و جرایم مشخص می‌شود.

امید با بیان اینکه لایحه دهیاری‌ها در واقع، تکمیل کننده خدمات اداری به روستاییان است، خاطرنشان کرد: قبل از این لایحه، دهیاران دارای اختیارات محدودی بودند و بسیاری تصمیمات برای تصویب از روستا به شهرها می‌آمد و حتی شاهد بودیم که برخی اقدامات جزیی روستاها نیز در شهرها تصمیم‌گیری می‌شد و لذا در لایحه دهیاری‌ها که از سوی وزارت کشور ارائه شده و پروسه تکمیل آن نیز بیش از سه سال به طول انجامیده است تلاش شده بخش قابل توجهی از این مسائل مرتفع شود.

وی اضافه کرد: در این لایحه تقریبا اختیاراتی را که شهرداران در سطح شهرها دارند به دهیاران در سطح روستاها سپرده خواهد شد و برای این امر چارچوب قانونی تعریف شده است.

معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور خاطرنشان کرد: دوستان ما در مجلس شورای اسلامی نیز پیگیر این لایحه هستند و با عنایت ویژه‌ای که نسبت به روستاها در کل کشور وجود دارد انتظار داریم که در روند تایید نهایی و تبدیل آن به قانون سرعت بیشتری صورت گیرد.

بیشتر بخوانید

لایحه تأسیس دهیاری‌های خودکفا در روستاهای کشور تصویب شد

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

سرخط اخبار سیاست