استاد دانشگاه: شبکه سازی تخصصی عملکرد سمن‌ها را تقویت می‌کند

اصفهان- ایرنا- استاد کارآفرینی و مدیریت مشارکتی دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: شبکه سازی تخصصی و هدفمند عملکرد سازمان‌های مردم نهاد را در همه حوزه ها تقویت می‌کند.

به گزارش ایرنا، محمد رهبری روز چهارشنبه در نشست با سازمان‌های مردم نهاد میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان در شهرداری تیران افزود: فعالیت انفرادی، شخصی سازی تشکل‌ها و فعالیت جزیره‌ای به روند توسعه و پیشرفت اهداف سازمانی و برندسازی فعالیت های مشارکتی آسیب می‌زند.

وی بیان ‌کرد: خودخواهی، فعالیت انفرادی و تخریب همدیگر آسیب جدی برای فعالیت مدنی است که در بین برخی از تشکل‌های کنونی وجود دارد.

وی رونق فعالیت مشارکتی، شبکه سازی و هم افزایی بین نهادهای مدنی را رمز موفقیت، کیفیت بخشی فعالیت ها، منبع یادگیری، معرفی تشکیلات خود به دیگران و کاهش وابستگی به دولت و حفظ استقلال برشمرد.

وی اضافه‌ کرد: سازمان‌های مردم نهاد چالش‌های درون و بیرون سازمانی و تعامل بین بخشی روبرو هستند و باید در انتخاب اعضا و همراهان تشکل و فعالیت مدنی به نوع نگرش افراد نگاه کرد تا این دسته از معضلات کم بشود.

به اعتقاد این استاد دانشگاه، شبکه سازی تخصصی و هدفمند باید تقویت شود و این سیستم هم آفرینی با هدف ایده‌سازی و خلاقیت نیاز داشته و اعضای شبکه نیز همدیگر را باور کنند.

وی ادامه داد : ابتکار عمل، خلاقیت، ایده پردازی و ریسک پذیری بسیار در پیشرفت کار موثر و کارآمد است و نگرش مثبت به آینده و امیدواری لازمه شبکه سازی است.

وی دوستی و فعالیت هدفمند را لازمه پیشرفت و ادامه راه سمن‌ها با شبکه سازی ذکر و اضافه ‌کرد: تفکر غلط مثل اینکه آیا این شبکه ارزش دارد و یا نه و همچنین عقب نشینی باید از رفتار و نگرش ما برداشته و اصلاح شود.

۶۷ تشکل مردم نهاد استان اصفهان در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فعالیت می کنند که از بین آن ها ۵۰ سمن فعال و بود که ۲۳ سمن بر اساس تقاضا و توانمندی عضو شبکه استانی سازمان های مردم نهاد میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شدند.

شبکه ملی این دسته از سازمان‌های مردمی در بین سایر استان ها بزودی تشکیل خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =