کرونا در روستاهای مراغه روند افزایشی دارد

مراغه - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: شاهد روند افزایشی کرونا در روستاهای این شهرستان هستیم و آمار ابتلا، بستری و فوتی بیماری کووید ۱۹ به صورت روزانه در حال افزایش است.

سیدعلی موسوی روز چهارشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان اظهار داشت: روستاهای هرق، چکان و ملاقاسم بیشترین فوتی کرونا را در هفته‌های اخیر به خود اختصاص داد و علت اصلی آن برگزاری مراسم‌های عروسی، ترحیم و سایر تجمع‌ها بوده است.

وی اضافه کرد: بخشداران و دهیاران موظف به تشدید نظارت‌ها و بازدیدها از روستاها هستند و در صورت مشاهده رعایت نشن دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا با متخلفان باید برخورد قاطع شود.

موسوی بیان کرد: با وجود کاهش آمار کلی بیماری کووید ۱۹ در کل کشور، اوضاع بیماری در مراغه مناسب نیست و مردم باید بیش از پیش رعایت کنند.

وی تاکید کرد: در صورت ادامه‌دار بودن این روند در آینده نزدیک شاهد افزایش آمار بستری و فوتی در شهرستان خواهیم بود.

وی اظهار داشت: متاسفانه مراغه در تمامی پیک‌های قبلی بیماری کووید ۱۹ پیشتاز بوده و آمار و ارقام بیماری نشان‌دهنده شرایط فوق حاد شهرستان است.

جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان مراغه 

فرماندار مراغه بر تشکیل و فعال‌سازی دوباره تیم‌های نظارتی ادارات تاکید کرد و افزود: نظارت مستمر بر اماکن عمومی و واحدهای صنفی در ماه‌های گذشته موجب رعایت بیش از ۹۰ درصدی پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی از سوی مردم شده بود بر همین اساس تیم‌های نظارتی متشکل از دستگاه‌های متولی دوباره باید فعال شوند.

موسوی همچنین رسیدگی و توجه بیشتر شهرداری مراغه به امورات کفن و دفن بیماران کووید ۱۹ را خواستار شد و اضافه کرد: شهرداری مراغه باید دستورالعمل‌های ستاد کرونا در خصوص حمل و نقل عمومی را هم اجرایی کند.

وی به تجمع‌هایی چون تیوب‌سواری در روزهای گذشته در مراغه اشاره کرد و ادامه داد: عوامل انتظامی در روزهای تعطیل در ورودی «مارال داغی» مستقر شوند و از حضور و تجمع مردم برای برف‌بازی و تیوب‌سواری در این منطقه جلوگیری کنند.

وی ادامه داد: برای ریشه‌کنی ویروس کرونا و اجرای دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا در شهرستان نیازمند روشنگری و فرهنگ‌سازی از سوی اصحاب رسانه هستیم.

فرماندار مراغه به برنامه‌های دهه فجر امسال در سطح شهرستان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: آیین‌های دهه‌فجر با حداقل زمان و به صورت محدود برگزار خواهد شد و همچنین راهپیمایی ۲۲ بهمن به صورت رژه خودرویی و موتوری خواهد بود.

مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان‌شرقی قرار دارد و وضعیت بیماری کووید ۱۹ در شهرستان زرد است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha