استاندار خراسان رضوی: برای رفع مشکلات مردم باید عجول بود

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: کارهای عقب مانده مردم باید پیگیری شود و برای رفع مشکلات مردم باید عجول بود.

محمد صادق معتمدیان روز چهارشنبه در جمع مسوولین شهرستان خلیل آباد خراسان رضوی افزود: فضا برای توسعه استان فراهم است و در این راستا پیگیری مطالبات مردم در مناطق کمتر توسعه‌یافته و شهرهای تازه تاسیس این استان از اهمیت بسزایی برخوردار است.
وی ادامه داد: باید ضعف‌های زیرساختی را رفع کرده و با هم‌افزایی نمایندگان استان خراسان رضوی در مجلس، منابع  پروژه‌های استان را فراهم کنیم. ‌ 
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه مطالبه‌گری در این استان باید نهادینه شود گفت: در راستای اجرایی‌کردن تعهدات از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد و  انتظار داریم مدیران استان نسبت به تامین منابع مالی پروژه‌ها همکاری لازم را داشته باشند.
وی افزود: همه دستگاههای دولتی و نهادهای انقلابی باید به وظیفه خدمتگزاری عمل کنند و در این مسیر معیار ارزیابی مدیران، همراهی آنان در تحقق مصوبات است.
معتمدیان با بیان اینکه نگاه جزیره‌ای و صنفی در رفع مشکلات داریم ادامه داد: در ریل‌گذاری توسعه استان توجه به توان و ظرفیت‌های منطقه و شناسایی مشکلات از اهمیت بسزایی برخوردار است.
وی گفت: در شرایطی که مردم تحت فشار هستند و ظالمانه‌ ترین تحریمها را تحمل می‌کنند، کشور از پیشرفت و تعالی برخوردار است.  
استاندار خراسان رضوی با تاکید بر تثبیت جمعیت روستایی با استفاده از ظرفیتهای مربوطه افزود: باید برای تامین زمین مورد نیاز در شهرها و روستاها با بازنگری طرح‌های هادی و الحاقی و واگذاری زمین در روستاها و شهرهای تازه تاسیس اقدام شود.

وی ادامه داد: در شهرهای تازه تاسیس اثری از زیرساخت و تغییر و تحول شهری دیده نمی‌شود باید از ظرفیتهای قانونی برای تامین منابع مورد نیاز آنها استفاده گردد و نباید طوری باشد که بخش به شهرستان تبدیل شود اما زیرساختها تغییر نکند.

معتمدیان گفت: خلیل‌آباد دارای ظرفیتهای خوبی است و با اجرای مصوبات این سفر مسیر توسعه شهر در ریل کارشناسی قرار می‌گیرد.
وی افزود: اولویت ما تخصیص اعتبار از ردیفهای ملی برای ایجاد مخازن تغذیه مصنوعی و اجرای عملیات آبخیزداری و احیای قنوات در این شهرستان است.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه کمیته‌ای باید موضوع انگور منطقه را پیگیری کند، ادامه داد: ضرورت بازاریابی و صادرات محصولات با توجه به توان کشاورزی مورد تاکید است و باید در زمینه بسته بندی و برندسازی و صادرات این محصول اقدام عاجل انجام شود.

وی با اشاره به مصوبات سفر به شهرستان خلیل‌آباد گفت: ۲۰ مصوبه برای توسعه این شهرستان به تصویب رسید که شامل تکمیل و تجهیز بیمارستان ۳۲ تختخوابی، تکمیل و تجهیز مرکز جامع سلامت تای دهنو، اجرای طرح اقدام ملی مسکن با نیاز خلیل آباد، اجرای پروژه های آبخیزداری در حوزه کاریزک، ایجاد بومگردی در روستاهای شهرستان، نصب گیرنده دیجیتال در روستاهای بالای ۵۰ خانوار، بازنگری و الحاق طرح هادی ۱۱ روستا، توسعه اینترنت روستایی، ایجاد چمن مصنوعی روستایی در سعدالدین، جابوز و مزده و کندر است.

معتمدیان، خرید توافقی کشمش و برنامه ریزی توسط سازمان تعاون روستایی در این زمینه، تشکیل کمیته ای در خصوص شناسایی مزیت اقتصادی منطقه، فناوری محصول و ایجاد مجتمع فرآوری محصول انگور و توسعه صنایع، اصلاح و توسعه شبکه آب  روستایی، راه اندازی دفاتر ای.سی.تی و پست بانک، واگذاری زمین کارگاهی، کمک به  بهسازی معابر شهری کندر، کمک به بهسازی معابر روستای ایرج آباد و تخصیص قیر رایگان، نوسازی واحدهای مسکونی روستای ایرج آباد با تسهیلات ارزان قیمت را از دیگر مصوبات سفر به خلیل‌آباد عنوان کرد.

خلیل آباد رتبه اول خراسان رضوی را در تولید انگور دارد

فرماندار خلیل آباد نیز در این نشست گفت: این شهرستان با ۵۱ هزار نفر جمعیت دارای ۲ بخش و ۲ شهر است و معیشت مردم این شهرستان بر مبنای کشاورزی است.
ابراهیم قاسم پور افزود: این شهرستان رتبه اول استان در تولید انگور را با ۱۲۰ هزار تن تولید سالانه و ۲۰ تن کشمش دارد و به عنوان قطب کشاورزی استان مطرح است.
وی ادامه داد: در جمع بندی سفر استاندار خراسان رضوی و مدیران به منطقه مشکلات و مطالبات احصا شده و امیدواریم با تصویب آنها تحرک‌ در منطقه ایجاد شود.
نماینده خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: با توجه به اینکه خلیل آباد به عنوان یکی از قطبهای گردشگری منطقه مطرح است، توجه  به حوزه گردشگری و جاذبه‌های سیاحتی و گردشگری کشاورزی در این شهرستان ضروری است. 
جواد نیک بین افزود: توجه به  دو زیرساخت جاده و توسعه صنعتی خلیل آباد ضروری  است، لذا اولویت منطقه اجرای جاده خلیل آباد - بردسکن است که زیرساخت آن آماده است و مشکل قیر و تامین اعتبار ‌دارد.
استاندار خراسان رضوی در ادامه سفرهای خود به شهرستانهای استان روز چهارشنبه وارد خلیل‌آباد در جنوب غربی خراسان رضوی شد.
بازدید از چند پروژه شهری در شهر "کندر"، آغاز عملیات اجرایی پایگاه اورژانس ۱۱۵ و مجتمع گلخانه‌ای، بازدید از روستای ایرج‌آباد شهرستان خلیل‌آباد، گفت و گوی چهره به چهره مردمی و دیدار با خانواده شهدا و شرکت در نشست جمع‌بندی از برنامه‌های استاندار خراسان رضوی در سفر به این شهرستان بود.

محمدصادق معتمدیان همچنین در این سفر از دبستان سیدالشهدا (ع) روستای ایرج‌آباد شهرستان خلیل آباد بازدید کرد.

وی با حضور در این دبستان و گفت‌وگو با دانش آموزان آن در خصوص رفع مشکلات و تهیه بسته‌های آموزشی برای دانش آموزان دستورات لازم صادر کرد.

روستای ایرج‌آباد در بخش ششطراز شهرستان خلیل‌آباد دارای ۳۰ خانوار است. خلیل‌آباد در ۲۴۲ کیلومتری جنوب غرب مشهد قرار دارد.

این شهرستان دارای دو بخش مرکزی و ششطراز است و ۲۷ روستا دارد که دو سوم جمعیت آن شامل ۳۲ هزار نفر در نواحی روستایی سکونت دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =