حضور چهره‌های جوان در انتخابات هیات فوتبال همدان

همدان- ایرنا- مهلت نام نویسی از کاندیداهای مجمع انتخابات هیات فوتبال استان همدان در حالی به پایان رسید که شاهد ورود و حضور چشمگیر چهره‌های جوان در عرصه این رقابت هستیم.

به گزارش ایرنا، در پایان مهلت ثبت نام این انتخابات، «عباس صوفی» شهردار و رییس چهار دوره گذشته این هیات به عنوان جدی‌ترین گزینه نام نویسی کرده است.

صوفی پیشتر نیز تجربه ریاست هیات فوتبال استان همدان را داشته و باتجربه‌ترین فرد مدیریتی فوتبال همدان به شمار می‌رود.

رییس هیات فوتبال در چند دوره و مدیرعاملی باشگاه پاس طی یک و نیم سال جزو سوابق فوتبالی صوفی در همدان بوده است افزون براینکه او عضو کمیته توسعه فدراسیون فوتبال نیز هست.

البته وی برای انتخابات هیات رییسه فدراسیون فوتبال نیز نام نویسی کرده و هنوز مشخص نیست که آیا در این انتخابات شرکت می‌کند یا خیر، چرا که در صورت تایید باید از شهرداری همدان استعفا بدهد.

کاندیداهای نوظهور انتخابات فوتبال
 اما جدا از نام نویسی عباس صوفی در ریاست هیات فوتبال همدان، «محمدتقی رحیمی، بابک صمدیان، کمال عربیان، صفر بهارلو و علی ضمیری کامل» نیز برای شرکت در این رقابت ثبت نام کرده‌اند.

محمدتقی رحیمی مدیرعامل سابق باشگاه پاس است که ۲ سال همراه این تیم در لیگ دسته دوم فوتبال کشور حضور داشت.

وی هم اینک مدیریت امور باشگاه‌های اداره کل ورزش و جوانان استان همدان را برعهده دارد و چهره شناخته شده در عرصه ورزش است.

بابک صمدیان دیگر گزینه ثبت نام شونده مدرس فدراسیون فوتبال است و سال‌ها سابقه سرمربیگری و مربیگری در تیم‌هایی نظیر پاس و شهرداری همدان، شاهین کیش و آلومینیوم اراک را دارد.

وی سال‌ها کاپیتان فوتبال همدان در لیگ‌های مختلف کشور نیز بوده و در دوره ریاست صوفی در هیات فوتبال نیز در مقطعی مسوولیت داشته است.

کمال عربیان نیز از پیشکسوتان فوتبال همدان و نایب رییس فعلی هیات فوتبال استان همدان است.

بازنشسته بانک که با توجه به قانون منع بازنشستگان در انتخابات ورزشی بعید است مورد تایید قرار بگیرد.

صفر بهارلو نیز از بازیکنان دهه ۷۰ و اوایل دهه ۸۰ همدان و جزو مربیان آکادمیک فوتبال این استان به شمار می‌رود.

علی ضمیری کامل نیز جزو پیشکسوتان شناخته شده فوتبال است که سابقه معاونت اداره ورزش و جوانان استان همدان را در کارنامه دارد.

استعفای خسروی از کاندیداتوری
اما علی خسروی پیشکسوت و کارشناس مطرح داوری کشور با ارسال نامه‌ای رسمی از حضور در انتخابات هیات فوتبال همدان انصراف داد.

اما علی خسروی پیشکسوت و کارشناس مطرح داوری کشور با ارسال نامه‌ای رسمی از حضور در انتخابات هیات فوتبال همدان انصراف داد.

خسروی رییس پیشین کمیته داوران فوتبال همدان بود و حضور او در انتخابات بازتاب گسترده‌ای داشت.

با این حال خسروی که اصالتی همدانی دارد و در کابینه صوفی در هیات فوتبال بود، از حضور در انتخابات انصراف داد.

این در حالیست که در روزهای اخیر اخبار مختلفی پیرامون حضور او در این انتخابات در فضای مجازی منعکس شد.

خسروی شب گذشته طی نامه‌ای رسمی انصرافش را اعلام کرد.

حالا در نبود او این پیش بینی می‌شود که محمدتقی رحیمی مدیرعامل سابق پاس جدی‌ترین گزینه باشد هر چند علی ضمیری کامل نیز در تلاش برای جمع آوری رای ممکن است.

از سوی دیگر پیش بینی می‌شود کمال عربیان و بابک صمدیان ۲ کاندیدای دیگر به نفع عباس صوفی کناره گیری کنند.

فردا آخرین مهلت تحویل مدارک
دبیر هیات فوتبال همدان گفت: در پایان زمان قانونی برای نام نویسی کاندیداهای هیات فوتبال، تنها ۶ تن در این انتخابات ثبت نام کردند.

«مهدی بوجاریان» افزود: عباس صوفی، کمال عربیان، محمدتقی رحیمی، علی ضمیری‌کامل، بابک صمدیان و صفر بهارلو برای انتخابات ریاست هیات فوتبال استان مراحل ثبت نام خود را انجام داده‌اند.

وی یادآور شد: همچنین علی خسروی داور بین‌المللی و بازنشسته کشور نیز در این دوره ثبت نام کرده بود که شب گذشته با ارسال نامه‌ای به طور رسمی انصراف خود را اعلام کرد.

بوجاریان اضافه کرد: با توجه به مراحل دریافت استعلام‌های سو پیشینه قضایی و تست عدم اعتیاد، این ۶ کاندید تا پایان وقت اداری فردا پنجشنبه ۹ بهمن‌ماه فرصت دارند تا مدارک خود را تحویل دبیرخانه هیات بدهند در غیر این صورت براساس قوانین از انتخابات کنار گذاشته می‌شوند.

با توجه به مراحل دریافت استعلام‌های سو پیشینه قضایی و تست عدم اعتیاد، این ۶ کاندید تا پایان وقت اداری فردا پنجشنبه ۹ بهمن‌ماه مدارک خود را باید تحویل دبیرخانه هیات بدهند در غیر این صورت براساس قوانین از انتخابات کنار گذاشته می‌شوند.

وی افزود: پس از جمع آوری تمامی مدارک، عملیات بررسی و دریافت تایید صلاحیت از مراجع قانون انجام خواهد شد و مشخصات نامزدهای تایید شده به فدراسیون ارسال می‌شود.

دبیر هیات فوتبال استان همدان یادآور شد: در نهایت فدراسیون فوتبال زمان انتخابات را تعیین و به صورت رسمی به مجمع انتخاباتی هیات استان ابلاغ خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: زمان برگزاری مجمع انتخاباتی این مجمع هنوز مشخص نیست اما به احتمال بسیار قوی در نیمه دوم اسفند ماه سالجاری برگزار خواهد شد.

هم اینک ۱۰ هزار مربی و بازیکن در فوتبال همدان فعالیت دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =