شمخانی: رهبران طالبان را در مبارزه با آمریکا مصمم دیدم

تهران- ایرنا- دبیر شورای عالی امنیت ملی، رهبران طالبان را در مبارزه با آمریکا مصمم توصیف کرد و نوشت: کسی که ۱۳ سال در گوانتانامو زیر شکنجه‌های آمریکا بوده، مبارزه با آنها در منطقه را کنار نگذاشته است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «علی شمخانی» روز چهارشنبه در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: در ملاقات امروز با هیأت سیاسی طالبان، رهبران این گروه را در مبارزه با آمریکا مصمم دیدم.

دبیر شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: کسی که ۱۳ سال در گوانتانامو زیر شکنجه‌های آنان بوده، مبارزه با آمریکا در منطقه را کنار نگذاشته است.

به گزارش ایرنا، هیات سیاسی طالبان به سرپرستی «ملا عبدالغنی برادر» معاون دفتر سیاسی این گروه که روز گذشته وارد تهران شده است، صبح امروز با دریابان شمخانی دیدار کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در این دیدار با اشاره به سابقه شرارت و جنگ‌افروزی آمریکا در منطقه گفت: آمریکا به دنبال صلح و امنیت در افغانستان نیست؛ راهبرد آمریکا تدوام جنگ و خون‌ریزی میان طیف‌های مختلف افغانستانی است.  

وی ادامه داد: آمریکا نمایش مذاکرات صلح را با هدف ایجاد بن‌بست در مذاکرات میان طرف‌های مختلف افغانستانی دنبال می‌کند تا آنها را مقصر ناامنی و بی‌ثباتی نشان دهند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه جریانی را که بخواهد با جنگ در افغانستان به حاکمیت برسد به رسمیت نخواهد شناخت، بر ضرورت مشارکت همه اقوام در تعیین سرنوشت افغانستان در روندی کاملا مسالمت‌آمیز تاکید کرد.

شمخانی امنیت افغانستان به ویژه در استان‌های هم‌مرز با ایران را امری غیر قابل اغماض دانست و بر همکاری طالبان با دولت افغانستان برای مبارزه با هرگونه ناامنی و مقابله با تحرکات داعش تاکید کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha