دهمین مرکز کارآفرینی و اشتغال کمیته امداد چهارمحال و بختیاری افتتاح شد

شهرکرد -ایرنا- دهمین مرکز تحصصی کارآفرینی و اشتغال کمیته امداد چهارمحال و بختیاری روز چهارشنبه با حضور رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) در شهرستان لردگان افتتاح شد.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه امسال ۴۰۰ مرکز نیکوکاری کارآفرینی در کشور فعال شده است، گفت: در این مراکز خیران و کارآفرینان برای ایجاد اشتغال اقشار کم درآمد و محرومان جمع می‌شوند و با استفاده از فعالان کسب و کار، کارمندان دستگاه‌های اجرایی و دولتی، استادان دانشگاه، اصناف و کسبه و بازار به ایجاد اشتغال کمک می کنند.

سید مرتضی بختیاری در آیین افتتاح دهمین مرکز کارآفرینی و اشتغال کمیته امداد استان افزود: آموزش‌های کسب و کار، مشاوره شغلی، مشاوره حقوقی و فنی در اجرای کسب و کار، پیگیری امور اداری، کمک به تامین سرمایه و وثیقه بانکی، کمک به بازاریابی و فروش محصولات در این مراکز توسط خیران کارآفرین ارائه می‌شود.

وی با قدردانی از کارآفرینان و خیران در حوزه اشتغال مددجویان زیرپوشش این نهاد، اظهار داشت: توسعه اشتغال و توانمندسازی جامعه هدف از مهمترین برنامه‌های این نهاد است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) چهارمحال و بختیاری نیز در این آیین با اشاره به اینکه ۱۰ درصد از جمعیت استان زیر پوشش این نهاد قرار دارند، افزود: پنج هزار نفر از جمعیت شهرستان لردگان زیرپوشش کمیته امداد خمینی (ره) است.

علی ملکپور افزود: شهرستان لردگان با ۳۶۵ روستا بیش از ۴۵ درصد روستاهای استان را دارد و توسعه مراکز کارآفرینی و اشتغال در مناطق روستایی و ایجاد اشتغال پیدار برای جامعه هدف از مهمترین برنامه های این نهاد در مناطق روستایی است.

به گفته وی، ایجاد شغل برای سه هزار و ۶۰۰ نفر تعهد اشتغال امسال کمیته امداد استان است که تا پایان آذرماه زمینه اشتغال یکهزار و ۶۶۳ مددجوی کمیته امداد با دریافت تسهیلات فراهم شد.

ملکپور افزود: سال گذشته چهار هزار و ۱۱۳ فرصت شغلی برای جامعه هدف کمیته امداد با بیش از ۱۱۳ میلیارد تومان از محل اعتبارات امدادی، بانکی و اعتبارات اشتغال مناطق محروم ایجاد شد.

وی با اشاره به اینکه از مهرماه امسال تاکنون ۱۰ مرکز تخصصی نیکوکاری و کارآفرینی در استان فعال شده است، افزود: تعهد راه اندازی مراکز نیکوکاری اشتغال استان محقق شده است.

به گزارش ایرنا، ۳۹ هزار خانوار با جمعیتی بیش از ۹۰ هزار نفر در استان زیرپوشش خدمات این نهاد حمایتی قرار دارند، که ۶۰ درصد افراد زیرپوشش این نهاد زنان سرپرست خانوار هستند.

افتتاح مرکز نیکوکاری در شهرستان لردگان، بازدید با خانواده زیرپوشش، افتتاح مسکن مددجویی از برنامه های یکروزه سفر رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) به شهرستان لردگان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =