محدودیت‌های جدید در بحرین همزمان با افزایش شمار مبتلایان به کرونا

تهران - ایرنا - دولت بحرین در تازه‌ترین اعمال محدودیت برای مقابله با شیوع کرونا تصمیم به تعطیلی رستوران‌ها و کافه‌ها و نیز تعلیق آموزش حضوری در مدارس این کشور گرفته است.

به گزارش ایرنا از اسکای نیوز عربی، وزارت بهداشت بحرین امروز (چهارشنبه)  اعلام کرد فعالیت رستوران‌ها و کافه‌ها در این کشور به عنوان بخشی از تلاش‌ها برای مقابله با کرونا از روز ۳۱ ژانویه (۱۲ بهمن)  به مدت سه هفته متوقف می‌شود.

همچنین بنا به اعلام وزارت بهداشت بحرین، آموزش حضوری در مدارس دولتی و خصوصی این کشور به حالت تعلیق درآمده و آموزش غیر حضوری از سر گرفته می‌شود.

این تدابیر به دنبال آن اتخاذ می‌شود که آمار مبتلایان به کرونا در بحرین از مرز یکصد هزار نفر عبور کرده است.

از ابتدای همه‌گیری کرونا تاکنون، ۳۷۰ نفر در بحرین جان خود را به دلیل ابتلا به این همه‌گیری از دست داده‌اند.

در این کشور همچنین بیش از ۹۷ هزار بیمار کرونایی بهبود یافته‌اند.

بر اساس گزارش وزارت بهداشت بحرین، شمار مبتلایان به کرونا در این کشور با ثبت ۴۵۹ مورد جدید به ۱۰۰ هزار و ۶۸۹ نفر رسید.

بحرین اواخر آذر روند ثبت نام و عملیات تزریق واکسن کرونا را آغاز کرد و امیدوار است با اجرای این عملیات در کمتر از چهار ماه، به شیوع بیماری کرونا در این کشور پایان دهد.  

 بر اساس  آمار برنامه ملی واکسیناسیون در بحرین، همه شهروندان و افراد مقیم این کشور واکسن کرونا را بصورت رایگان دریافت خواهند کرد و  بر اساس آخرین آمار سازمان اطلاعات و دولت الکترونیکی بحرین تعداد کل ساکنان این کشور کوچک حاشیه خلیج فارس یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر است که از این تعداد ۴۰۰ هزار کودک زیر ۱۸ سال هستند.

بنا بر این تعداد جامعه هدف در واکسیناسیون بحرین یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر است و ۷۰ درصد آن‌ها واکسن را دریافت کرده‌اند.  

طبق هدف گذاری مقامات بهداشتی بحرین، روزانه ۱۰۲ نفر در این کشور واکسن کرونا را دریافت خواهند کرد که طی مدت کمتر از چهار ماه تمام جامعه هدف آن را دریافت می‌کنند.  

بحرین برای واکسن مشترک شرکت‌های آمریکایی - آلمانی «فایزر - بیون تک» و واکسن تولیدی شرکت چینی «سینوفارم» مجوز استفاده صادر کرده است.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =