۸۸ درصد ابلاغیه‌های قضایی بیجار به صورت الکترونیکی است

سنندج - ایرنا - رییس کل دادگستری استان کردستان با اشاره به سیاست‌های قوه قضاییه در الکترونیکی کردن اقدامات برای سهولت در انجام وظایف گفت:  بیش از ۸۸ درصد از ابلاغیه‌های حوزه قضایی بیجار بصورت الکترونیکی صادر می شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدحسین حسینی روز چهارشنبه در بازدید از دادگستری بیجار اظهار داشت: در ۱۰ ماهه امسال تعداد ۲۰ هزار و ۹۷۱ فقره پرونده به دادگستری و شورای حل اختلاف بیجار وارد شده که از این تعداد ۲۰ هزار و ۹۲۴ پرونده آن مختومه شده و منجر به صدور رای شده است .

وی افزود: از مجموع پرونده‌های وارده به مراجع قضایی بیجار شش هزار و ۸۸۶ پرونده به دادگاه و هشت هزار و ۷۷۱ پرونده به دادسرا و پنج هزار و ۳۱۴ فقره پرونده به شورای حل اختلاف وارد شده است.

رییس شورای قضایی استان  کردستان افزود: اعمال نظارت‌های قانونی مستمر پیوسته از سوی دادستان‌ها نسبت به عملکرد قضات در صدور قرارهای تامین کیفری ضروری بوده و دادگستری مکلف به اجرای سیاست‌ها و دستورالعمل‌های قوه قضاییه و توجه به مسائل و مشکلات قضایی و ساماندهی و پایش وضعیت زندانیان ضروری است.

حجت‌السلام حسینی افزود:‌ از برنامه‌های ایام الله دهه فجر امسال دستگاه قضایی، دیدار چهره به چهره مسوولین قضایی و همه قضات استان با زندانیان با هدف رسیدگی به امور زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان  است.

وی به همراه معاونین خود از بخش‌های مختلف دادسرا و محاکم این حوزه های قضایی بازدید و ضمن رسیدگی به مشکلات حقوقی برخی از مراجعین، دستورات لازم برای حل مشکلات آن‌ها را صادر کرد.

وی ضمن نظارت بر حُسن انجام امور و مشاهده روند رسیدگی‌ها در شعب مختلف، از سوی مسوولین مربوطه در جریان آمار ورودی و موجودی پرونده‌ها قرار گرفت.

حجت‌الاسلام حسینی اظهار داشت : در ۱۰ ماهه سال جاری تعداد ۲ هزار و  ۴۰۶ فقره پرونده به دادگستری و شورای حل اختلاف این حوزه قضایی وارد شده که از این تعداد ۲ هزار و ۹۳۵ فقره آن مختومه شده است و همچنین بیش از ۹۰ درصد از ابلاغات این حوزه قضایی نیز بصورت الکترونیکی صادر می شود .

بررسی پرونده تعدادی از زندانیان به طور ویژه و گفت و  گوی چهره به چهره با تنی چند از مددجویان و استماع مهمترین مشکلات مطروحه از سوی آنان و صدور دستور پیگیری موارد و درخواست‌های طرح شده از اصلی‌ترین محورهای این بازدیدها بود.

رییس کل دادگستری استان کردستان همچنین از حوزه قضایی بخش حسن آباد یاسوکند که در ۷۰ کیلومتری شهرستان بیجار و ۲۲۰ کیلومتری مرکز استان کردستان قرار دارد ، بازدید کرد و از نزدیک در جریان مشکلات قضات و کارکنان آن حوزه قضایی قرار گرفت .

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =