تاکید محیط‌زیست بر تعامل با سمن‌ها

تهران -ایرنا - معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سازمان بر تعامل با سازمان‌های مردم نهاد (سمن‌ها) در راستای حفظ محیط زیست تاکید دارد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست،  ژیلا مهدی آقایی در مراسم معارفه سید ابوالقاسم موسوی به عنوان مدیر دفتر مشارکت های مردمی و مسئولیت اجتماعی سازمان،  به نقش این دفتر در ارتباط سازمان محیط زیست با مردم و آموزش همگانی تاکید و ابراز امیدواری کرد که این دفتر به فعالیت خود به ویژه در حوزه آموزش همگانی و ارتباط موثر با سمن ها ادامه دهد و حتی شرایط بهتری پیدا کند.

وی با تاکید بر اینکه تلاش زیادی برای تعامل سازنده با سمن ها و تصمیم گیری درست در راستای استفاده از توانمندی های آن ها صورت گرفته است، افزود: حوزه آموزش همگانی از بهمن ماه سال گذشته به دفتر مشارکت های مردمی سپرده شد، تلاش فراوانی صورت گرفت و اکنون به صورت هفتگی یک مطلب محیط زیستی به شهرداری برای انتشار ارسال می شود و نیازسنجی آموزش همگانی از دیگر کارهای پیگری شده دفتر بود که امیدوارم با نظر مدیر جدید ادامه پیدا کند.

وی یادآور شد با پیش برد پروژه سمن ها ۶ پروژه معرفی شد و مقرر است پس از پیگیری آن پنج تا پنج تا، سمن ها معرفی شوند.

مشارکت باید از درون سازمان نهادینه شود

همچنین سید ابوالقاسم موسوی مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی و مسوولیت اجتماعی با ابراز امیدواری نسبت به همکاری موثر مجموعه، گفت: از حسن نظر ریاست سازمان محیط زیست سپاسگزارم و امیدوارم بتوانم راه پیش رو را ادامه دهم، با توجه به اینکه دوستان در دفتر مشارکت های مردمی و مسوولیت اجتماعی کارهای خیلی خوبی انجام دادند، کار من سخت است.

وی با تاکید بر اهمیت مبحث مسوولیت های اجتماعی، تصریح کرد: میتوانیم موارد مورد نظر را از دستگاه اجرایی مطالبه کنیم، باید تکلیف خود را در حوزه مشارکت مردمی بدانیم و این امر زمانی امکان پذیر است که حوزه های تخصصی کار خود را درست انجام دهند؛ سپس می توانیم به مردم بگوییم که همکاری کنند.

موسوی با اشاره به خوب بودن کیفیت در بخش نیروی انسانی، یادآور شد: باید کار ستادی صورت گیرد،  هر کارشناس درگاهی برای مدیریت استان ها در حوزه ای که فعالیت می کند، است. جایگاه کارشناس ما، ملی است و بر همین اساس استان ها انتظاراتی دارند.

وی ادامه داد: دوستان، پرتلاش هستند و باید کار را جدی گرفت و در راستای توانمندسازی، کوشید. شناساندن مضامین محیط زیستی به جامعه، کار بزرگ و قشنگی است؛ استان ها نیز باید پای جریان باشند. ما سیاست گذاری می کنیم، کمک فکری می دهیم و استان ها باید کار کنند.

مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی و مسوولیت اجتماعی سازمان محیط زیست با تاکید بر اهمیت موضوع سمن ها و NGO ها، اظهار داشت: از این منظر کار سنگین است،  همچنین با توجه به نگران کننده بودن کرونا، باید روش های جدید برای رسیدگی به ماموریت ها در نظر بگیریم و نباید به دلیل کرونا، ماموریت ها را نادیده گرفت.

موسوی تاکید کرد: اگر می خواهیم موفق شویم باید از خانواده محیط زیست و خودمان شروع کنیم؛ اگر بتوانیم مشارکت را ابتدا میان همکاران پیش ببریم، قدم مثبتی برداشتیم، اما لازم است که خانواده همکاران نیز با مشارکت بیگانه نباشند.

وی با بیان اینکه در بسیاری از حوزه ها پتانسیل و جای کار است که می توان از توانایی های موجود استفاده کرد، گفت: کار بسیار سخت است اما در همین شرایط نیز می توان اتفاقات خوبی را رقم زد.

پیش از این ژیلا مهدی آقایی مدیر دفتر مشارکت های مردمی و مسوولیت اجتماعی بود که چندی پیش با حکم عیسی کلانتری معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان محیط زیست منصوب شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

سرخط اخبار جامعه