اردوی راهیان نور دانش آموزی به‌ شکل مجازی برگزار می‌شود

قزوین- ایرنا- فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج کشور گفت: به دلیل شیوع کرونا و ضرورت حفظ سلامت دانش آموزان، امسال اردوهای راهیان نور به صورت مجازی برگزار می‌شود.

عباس مطهری روز چهارشنبه در حاشیه نشست مشترک شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش قزوین در جمع خبرنگاران افزود: برنامه‌های ویژه‌ای با استفاده از امکانات معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش در دستور کار است و در این راستا امیدواریم راهیان نور در سال‌های آینده معلم محور و دانش‌آموز محور باشد.

رئیس بسیج فرهنگیان کشور اظهار داشت: برای معرفی الگوهای رفتاری و عملی به دانش آموزان در راستای تحقق تمدن نوین اسلامی باید از ظرفیت راهیان نور استفاده کنیم.

مطهری تصریح کرد: انقلاب اسلامی در همه ابعاد کارآمد است و این مساله را تجربه ۴۲ سال گذشته نشان داده و علیرغم تهدیدات و تحریم‌های ناجوانمردانه راه شتابنده انقلاب متوقف نشده و امروز با وجود بیانیه گام دوم  و مکتب شهید سلیمانی در انقلاب اسلامی نیازی به سندهایی چون ۲۰۳۰ نخواهیم داشت.

این مسوول با بیان اینکه دشمن در شرایط کرونا تلاش دارد تا فضای فرهنگی جامعه را تغییر دهد، افزود: نقش بسیج فرهنگیان و معلمان بسیجی و جهادگر در این ایام در راستای افزایش تاب‌آوری جامعه، مدیریت بحران کرونا و دفاع و مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمن بسیار مهم است.

مطهری با اشاره به برگزاری پویش لبخند رضایت اضافه کرد: در دوران شیوع ویروس کرونا بسیاری از معلمان مجاهدانه کار کردند و برخلاف تصور عموم که کار معلمان را در این دوران سبک می‌دانستند فعالیت‌های معلمان بیش از سه برابر شده است به همین منظور این پویش در جامعه در راستای قدردانی از زحمات آنها شکل گرفت.

رییس بسیج فرهنگیان کشور افزود: در حال حاضر رویکرد کمک‌های مومنانه را در جامعه فرهنگیان به سمت پویش "لبخند رضایت"سوق دادیم و این پویش در سه محور تجلیل از جهاد پنهان معلمان، تقویت جنبه پرورشی دانش آموزان در دوران کرونا و رفع مشکل آموزش مجازی دانش آموزان آسیب‌دیده اجرا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط کرونا بسیاری از دانش آموزان در مناطق محروم به دلیل نداشتن گوشی هوشمند و یا زیرساخت‌های ارتباطی از آموزش مجازی مستمر بازماندند که در پویش لبخند رضایت با کمک خیران و عموم مردم این مشکلات مورد رسیدگی قرار گرفته و پیگیری و در حد امکان برطرف می‌شود.

مطهری همچنین از راه‌اندازی پایگاه‌های مقاومت فرهنگیان متشکل از چند مدرسه با محوریت یک آموزشگاه خبر داد و افزود: هدف از این کار تشکیل هیات‌های اندیشه‌ورز بسیج فرهنگیان برای کاهش مشکلات مدارس است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =