اشتغالزایی وظیفه انقلابیون است

شاهرود- ایرنا -  نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با بیان این که امروزه انقلابی و متدین‌ترین فرد کسی است که شغل ایجاد کند، گفت: اگر سرمایه‌گذاران ۳۰ درصد آورده داشته باشند، تسهیلات کم بهره جهت ایجاد اشتغال داده می‌شود

به گزارش ایرنا ، علی خانی روز چهارشنبه در نشست شورای اداری شاهرود افزود :  در کمیسیون تلفیق بودجه با همراهی ۲۰ استان، اصلاح بودجه با توجه به وسعت شهرستان‌ها انجام شد ، تصریح کرد: با این اصلاح در صورت گرفتن رای در صحن مجلس شورای اسلامی، استان سمنان تا چهار پله در جدول تخصیص بودجه بالا خواهد آمد.

وی  با اشاره به اینکه براساس برنامه ششم توسعه بودجه عمرانی باید ۳۰ درصد اختصاص یابد، اظهار داشت: سال گذشته ۱۵ درصد برای بودجه عمرانی در نظر گرفته شد که تاکنون ۱۱ درصد آن محقق شده است.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی گفت: درآمد سرانه، ارزش افزوده و جمعیت در تخصیص بودجه سال آینده در نظر گرفته شده اما گستردگی شهرستان‌ها در آن دیده نشده است.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی از وجود ۱۰ هزار طرح نیمه کاره در کشور خبر داد و افزود:  یک طرح ۱۳ ساله داروسازی در شاهرود با پیشرفت ۹۰ درصدی وجود دارد که معطل مانده است.

وی  از بارگذاری بودجه سال ۱۴۰۰ در مجموعه سایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی در روز گذشته خبر داد و تصریح کرد: ۴۵ روز روند بررسی بودجه سال آینده در کمیسیون تلفیق مجلس به طول انجامید که کار بسیار بزرگی بود .

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بررسی بودجه تعامل جدی با دولت و همچنین کاهش فشار اقتصادی بر قشر آسیب پذیر در دستور کار بود، اظهار داشت: ۴۵ نفر اعضای این کمیسیون در بررسی بودجه با نگاه اینکه اجرای بودجه با خودشان است، وارد کار شدند.

خانی حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از بودجه را بسیار سخت خواند و ابراز داشت: حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی با هدف تک نرخی شدن ارز انجام شد که در این خصوص اطلاعات دقیقی از دیوان محاسبات، مرکز پژوهش‌ها و مراکز نظارتی گرفته شد.

وی با بیان اینکه توسعه روستاها در بودجه سال آینده مغفول مانده بود، افزود: مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان برای توسعه روستاها ازجمله اجرای آسفالت و فاضلاب اختصاص یافت.

خانی با بیان اینکه یکی از اساسی‌ترین مشکلات شهرستان شاهرود کمبود آب است، ابراز داشت: طرح انتقال آب از قطری به شاهرود ۱۲ سال طول کشیده که تکمیل آن به مساعدت قوه قضائیه نیاز دارد.

وی به هزینه ۳۲ میلیارد تومانی لوله گذاری این طرح اشاره کرد و اظهار داشت: با رفع این مشکل کسری آب ۲۰۰ لیتر در ثانیه شهرستان شاهرود برطرف می شود.

 نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی از مسوولان شهرستان خواست با توجه به شیوع ویروس کرونا، بیکاری و فشار اقتصادی بر مردم نسبت به ارباب رجوع رفتار، اخلاق و برخورد خوبی داشته باشند.

سرپرست فرمانداری شهرستان شاهرود هم در این نشست گفت: مسوولان دستگاه های اجرایی باید با تعامل و همدلی با مردم قوانین دست و پاگیری که موجب می شوند تا برخی طرح ها مسکوت بماند را اصلاح کنند.

ابوطالب جلالی با اشاره به اینکه مدیریت شهرستان بر این است که طرح‌های خوبی را به اجرا در آورد، افزود: در برخی موارد محدودیت و ممنوعیت‌هایی داریم که مانع کار فعالان اقتصادی است، باید به دنبال زدودن مقررات دست و پاگیر باشیم.

وی با بیان اینکه اعتبارات در سال های گذشته بیشتر به صورت ملی توزیع شده است، تصریح کرد:  توزیع استانی اعتبارات در سال های قبل ۱۵ درصد بود و اکنون به ۲۵ درصد افزایش یافته اما هنوز فاصله زیادی بین توزیع اعتبار ملی و استانی است.

جلالی با بیان اینکه باید سهم شهرستانی از اعتبارات ملی مشخص شود، اظهار داشت: به رغم اینکه در نظام توسعه سعی شده شاخصه‌ها از جمله اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دیده شود اما هنوز هم میزان چانه زنی استان‌ها، نمایندگان و مسوولان می تواند اثر گذار باشد.

سرپرست فرمانداری شاهرود ادامه داد: با توجه به تحریم ها و اتفاقاتی که در کشور افتاده با منابع محدودی روبرو هستیم و برای برون رفت از این چالش ها لازم است از ظرفیت بخش غیردولتی استفاده کنیم.

به گفته وی، امروزه بسیاری از طرح های دولتی راکد مانده است که می توان با استفاده از بخش غیر دولتی پیشرفت این طرح ها را شاهد بود.

شهرستان شاهرود با ۵۳ هزار کیلومتر مربع وسعت و ۲۲۰ هزار تن جمعیت در استان سمنان واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها