مدیرکل زندان‌های خراسان رضوی: خروج زندان مشهد از شهر ضروری است

مشهد- ایرنا- مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان رضوی گفت: یکی از آرزوهای مردم مشهد انتقال زندان از مرکز این شهر به خارج از شهر است که یک نیاز ضروری به شمار می‌رود.

سعید سرباز جانفدا روز چهارشنبه در حاشیه سومین مرحله برگزاری طرح نذر هشتم طی گفت و گو با خبرنگاران افزود: ساخت زندان مرکزی در خارج شهر مشهد بر عهده سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی و عمومی که زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی است قرار دارد.

وی ادامه داد: تلاش می‌شود با استفاده از ظرفیت‌های قانونی که در برنامه ششم توسعه کشور وجود دارد از طریق مشارکت با شهرداری مشهد بتوانیم بدون ایجاد بار مالی به منابع عمومی کشور این پروژه اجرا شود و این زندان از مرکز شهر به محل جدید در ۳۲ کیلومتری جاده قوچان منتقل شود.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان رضوی گفت: استفاده از ظرفیت قانونی مشارکت با شهرداری مشهد باعث می‌شود ساختمان جدید زندان طی سه سال انجام و به بهره برداری برسد.

وی با بیان اینکه زندان ۱۰ هزار نفری جدید مشهد با ۱۲۴ هزار متر مربع فضای مسقف احداث خواهد شد افزود: تمایلی به ساخت و ازدیاد زندان و زندانی نداریم بلکه نیازهای جدید اصلاحی و تربیتی و همچنین رویکرد سازمان در زمینه فعالیت‌های فرهنگی ایجاب می‌کند یک سری فضاهایی که مورد نیاز است و در گذشته وجود نداشته به مجموعه زندانها افزوده شود.

سرباز جانفدا ادامه داد: از جمله این فضاها می‌توان به ایجاد فضای آموزشی، کارگاهی و اشتغال اشاره کرد تا نیازهای تربیتی نیز فراهم شود.

وی گفت: سعی می‌کنیم که تمامی زندانیان، شغلی را فرا گیرند تا در زمانی که در زندان هستند بتوانند از حداقل معیشت خود و خانواده خود نیز برخوردار بوده و کمک خرج خانواده خود باشند.

هم اکنون ۱۱ زندان، یک کانون اصلاح و تربیت و همچنین اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی چناران در خراسان رضوی زیرپوشش اداره ‌کل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی این استان قرار دارند.

بر اساس اعلام مسوولان قضایی، استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی حدود ۱۷ هزار زندانی دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha